Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 ASN] Jaki olej do 3.0V6 (ASN, AVK, BBK) ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witajcie

Szukałem na forum ale nic specjalnego nie znalazłem. Jestem przed wymianą oleju i zastanawiam się na zmianą oleju na inną markę.

Do tej pory jeżdżę na oleju Castrol Magnatec 5W40 (syntetyk), ale nasłuchałem się od użytkowników dobrych opinii Motul, Mobil 1.

Pytanie jest takie:

- na jakim oleju wg normy VW powinno to auto jeździć (kiedyś miałem taką karteczkę z normą z serwisu)?

- jaką markę polecacie (pytam raczej użytkowników silników V6 lub V8, bo wiem, że tam ubytki oleju mogą być większe)

- autko jeździ na LPG, więc siorbanie oleju może być większe niż normalnie (w sumie to nie wiem dlaczego tak ma być?)

Za sugestie będę wdzięczny :hi:

Opublikowano

dobry castrol, dobry motul i mobil mozesz zalac od 10W40 w gore

Opublikowano

był niedawno podobny temat.

Do BBK w instrukcji zalecają olej z normą 503.00

Opublikowano
  • Autor

był niedawno podobny temat.

wrzucisz linka?

Opublikowano

Powiem Ci szczerze że nie wiem :mysli: bo za bardzo się na tym nie znam ale obdzwoniłem dużo firm i najwięcej polecali mi właśnie taki

Opublikowano

kup taki olej żeby był dostępny w większości sklepów w różnych miastach. Ewentualnie kup większy zapas mniejspotykanego oleju na dolewki :)

Ja mam zalanego shell'a 5w30 (504.00). Ale Shell 5w40 ma wystarczającą zalecana normę 503.00

Opublikowano
  • Autor

w sumie to nikt z was nie odpisał mi jaką normę zaleca się do tego silnika

Opublikowano

pytałeś o różne silniki, dostałeś odpowiedz, przeczytaj temat jeszcze raz.

Opublikowano
  • Autor

pytałeś o różne silniki, dostałeś odpowiedz, przeczytaj temat jeszcze raz.

fakt, niepotrzebnie zamieściłem w temacie BBK bo to 4,2, a silnik ASN i AVK to praktycznie ta sama jednostka. Dlatego pytałem o specyfikację oleju do tego właśnie modelu

Opublikowano

najprościej to zadzwoń do paru ASO i zobacz co powiedza, a najlepiej to dokup polska instrukcję. Napewno przyda sie nie jeden raz. :>

Opublikowano

kup taki olej żeby był dostępny w większości sklepów w różnych miastach. Ewentualnie kup większy zapas mniejspotykanego oleju na dolewki :)

Ja mam zalanego shell'a 5w30 (504.00). Ale Shell 5w40 ma wystarczającą zalecana normę 503.00

Tak potwierdzam, sprawdziłem w książce. Zalecana wystarczająca norma to 503.00

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.