Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Głośna praca silnika dochodząca od filtra powietrza


sirox

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich .

Chciałbym zapytać się was o radę,  otóż po zakupie auta  jakim jest audi a 4 b7 170km 2.0tdi zauważyłem po powrocie do domu brak plynu chłodniczego.  Z jednej strony pomyślałem że może być zapowietrzony i się odpowietrzył po 200km . Ale dalej go ubywa  , tak samo jest z olejem silnikowym . Dzisiaj prowadząc go do mechanika , on stwierdził że oleju prawie nie ma po przejechaniu jakiś 3-4 tys km . Powymieniał co miał powymieniać włącznie z chlodniczka oleju bo plamki oleju pływały na powierzchni zbiorniczka . Do czego dążę otóż jakiś tydzień temu auto przyjechało od lakiernika , chodził jak traktor a odgłos był najbardziej słyszalny od strony filtra powietrza a w szczególności jak się go zdjelo . Sprawdzana była kompresja na cylindrach jak i również był podłączony pod kompa  i wszystko wychodzi ze jest ok na kompie jaki i kompresja na 300000tysiecy km przejechane nie jest zła , delikatny spadek był na 2 cylindrach około 1 bara ale mieści się w przedziale . I mam do was takie pytanie bo też słyszałem że to mogły pójść zawory , bądź szklanki ale spadku mocy nie wyczuwam badz też innych objawów.  Za bardzo też niechcem nim jeździć żeby później nie generować kosztów.  a i mechanik dodał że można nim niby normalnie jeździć. 

Edytowane przez sirox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po dłuższym czasie się odzywam, ponieważ auto mam do odbioru . Czesci takie jak komplet uszczelek prowadnice  popychacze  nowe zawory  regenerowane turbo itd. samochód opinią mechanika   nowy jak  z salonu . Pytanie moje brzmi czy 2500zl za samą robociznę to jest cena ok ? 

 

Edytowane przez sirox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Langista napisał:

Cena ok. Można powiedzieć nawet że niska jak na taki zakres prac.

 

dlatego wolałem się upewnić i napisać :) trochę mu to zajęło ,a mi pół  dnia znalezienie kto regeneruje turbo w okolicy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy za sama robocizne?

Jak 2500 za demontaz i montaz turbo, demontaz i montaz glowicy to bardzo duzo.

Jak 2500 za demontaz i montaz turbo, demontaz i montaz glowicy, regeneracje turbo i regeneracje glowicy to nie da sie tego zrobic w tej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.06.2022 o 17:12, nadybek napisał(a):

Co znaczy za sama robocizne?

Jak 2500 za demontaz i montaz turbo, demontaz i montaz glowicy to bardzo duzo.

Jak 2500 za demontaz i montaz turbo, demontaz i montaz glowicy, regeneracje turbo i regeneracje glowicy to nie da sie tego zrobic w tej cenie.

troche mnie tu nie było ,za zrobienie całej glowicy bez części i wstawienie już zregenerowanego turbo :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...