Skocz do zawartości
IGNOROWANY

podświetlenie tablicy rejestracyjnej nie gaśnie.


konrados2000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Panowie potrzebuje pomocy, przepaliła mi się żarówka od podświetlenia tablicy rejestracyjnej. Stwierdziłem więc, że zakupie ledy, przy montażu spalił mi się bezpiecznik nr4 (podświetlenie tablicy rejestracyjnej). Zmieniłem więc bezpiecznik, normalna sprawa, później spalił się bezpiecznik nr38 (oświetlenie bagażnika oraz centralny zamek). zmieniłem i wydawałoby się, że wszystko jest okej, ale zauważyłem, że podświetlenie działa cały czas, swiatła byly wyłączone, nawet gdy samochod był zamkniety to nic to nie zmieniało. Próbowałem odłaczać akumulator z nadzieją, że coś to zmieni, niesty nie dało to nic... stwierdziłem że to wina tych lampek ledowych i założyłem spowrotem zwykłe, okazało się że zwykle też świeca cały czas i nie ma sposobu aby je wyłączyć. Macie jakieś pomysły co mogło się stać? co trzeba wymienić aby wszystko było jak być powinno? Dziękuje z góry za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może styki przekaźnika w module j512 się skleiły podczas zwarcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fazii napisał:

IMG_20210821_133221.jpg

Okej, dzięki jutro sprawdzę bo dziś już brak czasu. Podpowiesz mi jeszcze jak się do tego dobrać? Jest tam normalnie łatwy dostęp ze schowka pasażera? 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, konrados2000 napisał:

Okej, dzięki jutro sprawdzę bo dziś już brak czasu. Podpowiesz mi jeszcze jak się do tego dobrać? Jest tam normalnie łatwy dostęp ze schowka pasażera? 
 

Jednak dobrałem się do tego dzisiaj, rozebralem i wydaje się być okej, co sądzisz? 

B460BE1E-EB36-4008-AC72-D6947EB86894.jpeg

9E7BF98C-29A4-4531-B964-9EF7E46D7778.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz tak patrzę, że prędzej winny będzie włącznik świateł. Po zdjęciu go sprawdź czy między pinem 2 a 7 jest przejście w pozycji 0 włącznika. Jeśli tak to znaczy, że w nim styki są zwarte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lub też sprawdź jak już masz wypięty j512 czy na pin 4 jego kostki dochodzi 12V w momencie gdy włącznik świateł jest w pozycji 0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Fazii napisał:

Lub też sprawdź jak już masz wypięty j512 czy na pin 4 jego kostki dochodzi 12V w momencie gdy włącznik świateł jest w pozycji spr

22 godziny temu, Fazii napisał:

Lub też sprawdź jak już masz wypięty j512 czy na pin 4 jego kostki dochodzi 12V w momencie gdy włącznik świateł jest w pozycji 0

Sprawdziłem, gdy włącznik świateł znajduje sie w pozycji 0 na pinie 4 jest napięcie 12V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie powinno go być. Wygląda na to, że przy zwarciu skleiło styki we włączniku świateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Fazii napisał:

A nie powinno go być. Wygląda na to, że przy zwarciu skleiło styki we włączniku świateł.

Czyli zamawiać nowy włącznik i powinno być okej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij Stary i sprawdź przejście na pinach o których pisałem wyżej. Spróbuj go rozebrać i naprawić jeśli się okaże, że to faktycznie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.08.2021 o 16:52, Fazii napisał:

Zdejmij Stary i sprawdź przejście na pinach o których pisałem wyżej. Spróbuj go rozebrać i naprawić jeśli się okaże, że to faktycznie to.

Które to piny? Nie ma liczb 2 i 7 

07719F51-67DB-4BC8-AB4D-62A2C7C27961.jpeg

Edytowane przez konrados2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na wypiętym włączniku świateł podświetlenie tablicy również się świeci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Fazii napisał:

A na wypiętym włączniku świateł podświetlenie tablicy również się świeci?

Nie wiem, mam zdjęta kierownice i odpieta poduszkę, jak podłączę prąd to nie będzie żadnych błędów? 
 

moglbys jeszcze podpowiedzieć które to piny ze zdjęcia wyżej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Fazii napisał:

Między "30" a "58" w pozycji 0 nie powinno być przejscia.

Mam taki multimetr, czy nim da radę jakoś to sprawdzić? Jeśli tak to jak? 

EEC814C2-4745-466D-BFC2-7B6107F502D0.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz sprawdź (wyłączony zapłon i wypięta kostka) w kostce wpinanej do włącznika świateł czy jest przejście między pinem 6 a 7 a następnie czy jest przejście między 13 a 7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Fazii napisał:

To teraz sprawdź (wyłączony zapłon i wypięta kostka) w kostce wpinanej do włącznika świateł czy jest przejście między pinem 6 a 7 a następnie czy jest przejście między 13 a 7

Nic się nie stanie jeśli podłączę akumulator nie mając wpietej poduszki? Nie będzie błędu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...