Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B7 1.9 BKE sprzęgło przy swapie na Quattro z B6 +chłodzenie skrzynii


Mitshi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. 

Wpadła mi w ręce cała B6 2.5 TDI AKE quattro na części i chcę przełożyć quattro do B7 z silnikiem 1.9 TDI BKE. Mam w związku z tym kilka pytań. Czy sprzęgło całe z dwumasą pasuje P&P z 2.5 do 1.9 czy będą jakieś komplikacje? Czy rozrusznik też trzeba będzie przekładać? Aktualnie jest 160KM sprzęgło dzielnie daje radę, ale wymiana z 228mm na 240mm brzmi lepiej tym bardziej, że planuję dołożyć mu jeszcze ze 40KM. Kolejna sprawa czy ktoś obijał takie sprzęgło kewlarem? Jak wrażenia? Nie działa za bardzo 0-1? 

 

Mam jeszcze jeden temat dotyczący napędu. Mianowicie skrzynia biegów (chyba ETS nie jestem pewny, dyferencjał na pewno ETS) ma puszczone przewody od chłodzenia oleju, oryginalnie szły do chłodnicy wody. Niestety chłodnicę sprzedałem i teraz mam pytanie dotyczące tego chłodzenia czy mostkować je na krótko, czy wkładać zewnętrzną chłodnicę? Fabrycznie chłodnica jest jakby wewnątrz chłodnicy wody co stabilizuje temperaturę oleju przepływającego przez nią i zastanawiam się czy z mostkowanie tych przewodów nie sprawi, że olej będzie się przegrzewał, za to zastosowanie zewnętrznej chodnicy nie sprawi, że olej się niedogrzeje? 

Edytowane przez Mitshi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...