Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Ręczny trzyma lewe koło

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mam problem z hamulcem ręcznym, mianowicie blokuje koło w skutek tego nagrzewa sie felga, na dzwigni hamulca jest wyraźny luz w początkowym pociągnieciu :wallbash: Gdzie szukac przyczyny??? Może to być wina linki??? Jutro jade do mechanika. ile moze kosztować nowa linka hamulca recznego do Quattro???

Opublikowano

A może to zapieczony zacisk?.

Opublikowano

Albo stanoł tłoczek

Opublikowano
  • Autor

Dzisiaj byłem u mechanika i stwierdził że przyczyna jest zardzewiała linka od regulatora do hamulca o numerze KUG 800609721J. Mógł by ktos dać jakis screen z etki jak to jest rozwiazane w Quattro :notworthy: Nie moge dostać tej linki nigdzie poza ASO :wallbash:

20090416194.th.jpg

Opublikowano

Ale czy na pewno? :mysli: a to by nie blokowało obydwu kół?

Kowi87 Z bardzo podobną dolegliwością ostatnio jak byłem w Rykach trafiłem do mechanika.

Mi koło zaczęło coś popiskiwać i się grzać, postanowiłem go sprawdzić tak przy 65km/h zaciągając ręczny - paliło tylko lewą gumę. rozebrał mi koło i okazało się że tłoczek lewego koła padł i nie było smarowania poprzez to nie odbijały klocki stąd ciepłe koło. Tyle że ja nie zauważyłem luzu na lince.

Opublikowano
  • Autor

W moim przypadku raz jest luz na lince na dzwigni w początkowym położeniu, a raz nie ma. Jutro będe miał wymienianą końcówke drążka to przy okazji porusze jeszcze temat tego tłoczka moze faktycznie to on tam robi sobie jajo :blink:

Opublikowano

W moim przypadku raz jest luz na lince na dzwigni w początkowym położeniu, a raz nie ma. Jutro będe miał wymienianą końcówke drążka to przy okazji porusze jeszcze temat tego tłoczka moze faktycznie to on tam robi sobie jajo :blink:

rozruszaj dźwigienkę przy zacisku odpowiedzialną za mechaniczne uruchomienie hamulca awaryjnego

Opublikowano

Gdzie się serwisujesz? bo jak coś to już mam w miarę sprawdzonego w temacie audi mechanika jeżdżącego S6. Vaga też już ma więc i pobawić się można.

Opublikowano
  • Autor

rozruszaj dźwigienkę przy zacisku odpowiedzialną za mechaniczne uruchomienie hamulca awaryjnego

Jutro spróbuje :good: dzisiaj mechank raz ruszył tym ale w ogóle nie odbijała

A serwisuje sie u znajomego na Niwie Babickiej, ewentualnie na Owni u Jasia Głodka :good: obydwaj sprawdzeni.

A co do Vaga niebawem sie w niego wyposażę tylko musze laptopa jakiegos po taniosci ogarnąć

Jesli ktos ma dostęp do etki to prosiłbym o wrzucenie schematu tylnego hamulca :notworthy:

Opublikowano

rozruszaj dźwigienkę przy zacisku odpowiedzialną za mechaniczne uruchomienie hamulca awaryjnego

Jutro spróbuje :good: dzisiaj mechank raz ruszył tym ale w ogóle nie odbijała

A serwisuje sie u znajomego na Niwie Babickiej, ewentualnie na Owni u Jasia Głodka :good: obydwaj sprawdzeni.

A co do Vaga niebawem sie w niego wyposażę tylko musze laptopa jakiegos po taniosci ogarnąć

Jesli ktos ma dostęp do etki to prosiłbym o wrzucenie schematu tylnego hamulca :notworthy:

Na schemacie nic nie zobaczysz. Najprawdopodobniej jest zatarty mechanizm hamulca awaryjnego a nie sama linka.

Procedurę naprawy (rozruszania) masz w tym wątku.

http://www.a4-klub.pl/smf/odp_b5_ahh_znikaj261cy_r281czny-t54915.0.html;msg600378#msg600378

Opublikowano
  • Autor

I to moze być rozwiazanie mojego problemu :good:[br]Dopisany: 16 Kwiecień 2009, 17:32_________________________________________________Dzieki za wskazówkę :notworthy: problem rozwiązany uniknąłem niepotrzebnych kosztów wymiany linki :song:

Opublikowano

ja też mam problem w tylnym lewym kole gdy dam hamulec ręczny to wciska mocno o tarczę hamulcową i w ten sposób koło staje się gorące po przejechaniu kilkunastu km (czuć nie miły zapach) a to przez tłoczek w cylinderku, który za daleko wyszedł i muszę go trochę cofnąć tzn. wcisnąć w dół, generalnie nie łatwa sprawa :rolleyes:[br]Dopisany: 17 Kwiecień 2009, 18:10_________________________________________________już wszystko wporządku :decayed:

Opublikowano

mom to samo juz drugi raz trza zacisk sciagnac i przeczyscic machanizm recznego

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.