Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wideorejestrator pod bezpieczniki


petrosdbz20

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Przymierzam się do zakupu wideorejestratora, który chciałbym podłączyć na stałe pod bezpieczniki. Poprowadzę sobie kabel w lewym słupku A i adapterami podepnę pod bezpieczniki (przynajmniej taki mam plan).

I tu moje pytanie: które bezpieczniki będą do tego najlepsze? Zakładam, że lepiej nie ruszać tych ważniejszych, jak np. poduszki czy silnik.
Będę potrzebował zasilania po zapłonie i stałego. Pobawiłem się dzisiaj miernikiem i wstępnie mam takich kandydatów:
- nr 44 30A - podgrzewanie foteli - stałe napięcie (tu moje zaskoczenie, spodziewałem się po zapłonie)
- nr 36 30A - wycieraczki - zasilanie po zapłonie

Myślicie, że to dobry wybór? Biorę je głównie pod uwagę, bo są standardowych rozmiarów i nie sąsiadują ze sobą, więc łatwiej będzie wpiąć przejściówki.
Czy może coś przeoczyłem i źle kombinuję?

Edytowane przez petrosdbz20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji trudności w dostępie do 36, podłączyłem pod 31. No i mam zagwostkę. Kamerka włącza się na chwile, obraz faluje, a potem się wyłącza i włącza. Co może być nie tak? Kable podpiąłem dobrze. Jak podłączam się pod gniazdko, działa normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz się pod bezpiecznik zapalniczki, tam jest ciągle prąd. Zastanów się najpierw nad modułem, który zabezpieczy przed rozładowaniem akumulatora, one mają w sobie już bezpiecznik i w tedy podłączasz się tylko do głównego plusa nad nogami kierowcy, ja tak zrobiłem przynajmniej, do tego podłączyłem to pod bezpiecznik 10A od oświetlenia wnętrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Muskel1 napisał:

Co to jest 31?

31 - reflektory do jazdy wstecz, ASB, gniazdo diagnostyczne, automatyczne przyciemnianie lusterek wewnętrznych

16 godzin temu, Langista napisał:

Podłącz się pod bezpiecznik zapalniczki, tam jest ciągle prąd. Zastanów się najpierw nad modułem, który zabezpieczy przed rozładowaniem akumulatora, one mają w sobie już bezpiecznik i w tedy podłączasz się tylko do głównego plusa nad nogami kierowcy, ja tak zrobiłem przynajmniej, do tego podłączyłem to pod bezpiecznik 10A od oświetlenia wnętrza.

Po to kupiłem Viofo Hardwire Kit, żeby właśnie wpiąć się w bezpieczniki, bo ma on odcięcie dla wybranego spadku napięcia. No ale coś nie trybi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finalnie chyba jednak działa. Może coś nie kontaktowało do końca (było już ciemnawo), nie wiem. Dzisiaj podłączyłem jeszcze raz i na chwilę obecną jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...