Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Funkcja dogrzewania w A4 B9


Koalakm

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety nic nie zrobiłem, bo póki co cały czas grzeje. Błędów w klimatyzacji brak. Jeśli spadną temperatury poniżej 0 i zaczną się ponownie jakieś problemy pozwolę sobie ponownie napisać.

Mam cały czas zakupiony elektrozawór, ale z racji że auto grzeje nie wymieniłem go.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Dodam tylko informację dla potomnych. U mnie brak ogrzewania w kabinie rozwiązała wymiana elektrozaworu przy podszybiu. Po wymianie ciepłe powietrze leci chwilę po odpaleniu. Stary zawór po wyciągnięciu nie miał praktycznie w ogóle prześwitu.

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwo sprawdzić czy nagrzewnica elektryczna działa. Wchodzisz w zakładkę na liczniku aktywne urządzenia:image.png.373a82e895aa9f46618e1d2c83503101.png

 Jeśli pokazuje złożycie paliwa około 1/2litra to znaczy że jest aktywna. Dla potwierdzenia tego, w MMI wchodzisz w ustawienia pojazdu i klikasz ptaszka przy automatyczne dogrzewania zużycie  paliwa powinno spaść. image.png.84be822e03affb15d4bccd9891689d3e.png

Z tego co zauważyłem uruchamia się poniżej 5 stopni i wyłącza jak silnik osiągnie z 70stopni. Ciekawostka jak było -17 to chodziła cały czas przez 30 km które pokonałem.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.12.2023 o 20:17, invi017 napisał(a):

Cześć. Dodam tylko informację dla potomnych. U mnie brak ogrzewania w kabinie rozwiązała wymiana elektrozaworu przy podszybiu. Po wymianie ciepłe powietrze leci chwilę po odpaleniu. Stary zawór po wyciągnięciu nie miał praktycznie w ogóle prześwitu.

dzieki za info. Ty na dodatek masz benzyniaka - wiec tak czy tak nieporownywalnie szybciej silnik dogrzany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...