Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pakiet swiatlo oświetlenie nog


Drennei

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc mam a4 b7 i udalo sie załatwić oryginalna wiazke kokpitu z a4 b6 z pakietem oswietlenia nog razem w kostka do mce. Podlaczylem to jak w oryginale. Plus do skrzynki bezpiecznikow a wtyczka z minusami do mce.  Gdy sprawdzam miernikiem to plus jest ale za to masy nie ma. Mce zakodowany na elektryczne szyby z tylu i oświetlenie nog ale nie dziala.  

Mce to 433 BM

Ma ktoś jakis pomysl gdzie szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się (znowu) mylić ale to nie do MCE a do modułu komfortu mają iść przewody masowe z oświetlenia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Langista napisał:

Mogę się (znowu) mylić ale to nie do MCE a do modułu komfortu mają iść przewody masowe z oświetlenia..

Nie mylisz się. 

Wszystko opisane już na forum, wystarczy poszukać:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt sorki mialobyc modul komfortu. Podacie tematy bo jakoś nie umiem tego znaleźć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakodowanie modułu komfortu to jedno, jeszcze trzeba przejść do adaptacji i w kanale 61 zmienić wartość na 2. Możesz dla pewności najpierw ustawić 0 a później zmienić na 2.

https://a4-klub.pl/topic/79296-lista-modułów-komfortu-46-z-opisem-funkcji-wymiana-kodowanie/

21 minut temu, Muskel1 napisał:

Nie mylisz się. 

Wszystko opisane już na forum, wystarczy poszukać:wink:

Aby raz :decayed:

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Drennei napisał:

Fakt sorki mialobyc modul komfortu. Podacie tematy bo jakoś nie umiem tego znaleźć 

vorne L = lewy przód

vorne R = prawy przód

hinten L = lewy tył

hinten R = prawy tył

STG = Sterownik (komfortu w tym przypadku). Czarna 16to pinowa kostka. 

Screenshot_20211130-114709_Adobe Acrobat.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie mam to podłączone tak jak na schemacie, do tego mam plusa w pinie 1 kostek. Także mam mk o numerze 8E0 959 433 BM - fabryczny alarm, 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu.  W kanale 61 zmieniłem na 2 i to parę razy różne opcje ale niestety nic nie działa dalej lapki nie dzialaja ani nie ma miedzy pinami 12V ( miedzy pinem 1 a masa jest). Gdzie szukać przyczyny dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Odczekaj po zmianie adaptacji do uśpienia sterownika.

2. Sprawdź czy MK (przy kostce MK)  podaje masę na poszczególnych pinach po otwarciu drzwi. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że przyjmuje wartość 2 bez problemu? Może bezpiecznik wadliwy? Kluczyki normalnie przypisałeś i centralny działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie pilotów ostatnio nie kodowałem ani nic. Druga sprawa to ze nawet po odczekaniu tygodnia itp dalej to  ie xziala. Faktycznie bede musial zobaczyc ta kostkę zaraz co wychodzi. Tak wartosc 2 przyjmuje bez problemu 

Edytowane przez Drennei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to zadziałało od razu. Na każdej z wtyczek masz napięcie przy plusowym przewodzie? Ten układ działa inaczej, bo moduł komfortu zamyka obieg do masy, a nie podaje plus. Błędów nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak właśnie pisałem wyżej. Plus jest na kazdym pinie od wtyczki wiec to jest dobre. Potem drugi pin idzie jako masa do mk ale niestety nie działa to :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje mogłeś się walnąć i źle piny przełożyć, sprawdź jeszcze czy osobno po podaniu masy na pin świeci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...