Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błąd układu napędowego


przemek_audi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Dwa tygodnie temu kupiłem Audi A4 B9 z 2018 roku z silnikiem 2.0 TFSI (190 KM). Dotychczas zrobiłem autem 1,3 tysiąca kilometrów i dziś podczas trasy ok 60 km zapaliła mi się żółta kontrolka informująca o usterce układu napędowego oraz informacja o ograniczeniu liczby obrotów silnika do 2500/min. Po 500m od pokazania się tych informacji zatrzymałem auto i wyłączyłem na chwilę. Po ponownym uruchomieniu auta kontrolki do końca trasy (~40km) już się nie zaświeciły.
Czy "ten typ tak ma"? Zastanawiam się czy powinienem czym prędzej dzwonić do ASO żeby sprawdzili (albo do jakiegoś serwisu w w-wa) o co chodzi czy raczej można zignorować temat skoro kontrolki zgasły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnij kompa i sprawdź co to bylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że sam nie posiadam i nie mam jeszcze namierzonego warsztatu/serwisu w warszawie w którym mogliby mi to od ręki sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez sprawdzenia błędów nikt nic nie powie, powodów może  być dużo od skrzyni po silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem na połczyńską i twierdzą, że może być to "błąd sporadyczny" i jako że pojawił się żółty (a nie czerwony komunikat) to nie wymaga natychmiastowej wizyty w serwisie. Ehh, a jutro mam jechać na sylwestra ~400km i nie wiem co mam robić.

Wiecie może gdzie w Warszawie mogliby mi od ręki sprawdzić co to za błąd wystąpił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od ręki to wszędzie teraz ciężko, mamy dział polecane serwisy i tam są kontakty np: Karol w Raszynie itd

Edytowane przez RALF76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w BOSH na Bielanach. Podpięli komputer i wyszło P201500. Powiedzieli że jeśli się nie zapala to można z tym jechać w trasę. Wierzyć im?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prędzej czy później zapali się znów, Twoja decyzja czy jechać w trasę,

osobiście jeździłbym gdzieś blisko i obserwował czy znów nie wyskoczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę! Czyli jest to znany problem i musi powrócić. Ehh a auto ma szczątkowy przebieg :( 

Na przyszłość – można coś zrobić/czegoś nie robić żeby temu zapobiec?

Edytowane przez przemek_audi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy takim przebiegu  to dziwna usterka, 3 lata auto i tylko 5k przebiegu? może był uszkodzony i elektronika szwankuje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...