Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Awaria rozrządu 2.0 BRD


dedee

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zatankowałem autko na stacji po czym chcąc odpalić zaczęło dziwnie się zachowywać mianowicie cała buda wpadła w duże wibracje, już wiedziałem że szykuje się mega prezent noworoczny, zaskoczony sytuacja dalej kręciłem silnikiem aż złapał, po czym odjechałem od dystrybutora 3-4 metry i wyłączyłem silnik. Byłem przekonany że któryś z niezawodnych wtrysków Simensa wyzionął ducha, poczekałem chwilę po czym znowu zakręciłem dłużej silnikiem i tu bez niespodzianek, mega wibracje i brak szansy na odpalenie. Pod maską nic nowego, dopiero ściągając osłonę rozrządu moim oczom ukazał się luźny pasek. Pytanie brzmi czy miał ktoś podobną sytuację i jaka diagnoza od mechanika padła w Waszym wypadku? Co mogło pójść nie tak? Rozrząd wymieniany 40kkm temu, pasek w dobrym stanie, autko po programie na 200km.Z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez dedee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie, po 2 tyś od wymiany rozrządu strzeliła szpilka od napinacza (przy 70 km/h i 5 biegu). Poleciało wszystko, 16 zaworów, popychacze zaworowe połamało, prowadnice zaworowe wymienione by były w średnim stanie. 

W sumie wyszło około 4 tyś. 

 

 

20210723_122543.jpg

20210723_122349.jpg

20210723_122342.jpg

IMG-20210525-WA0000.jpeg

Edytowane przez FreeStylePL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...