Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem po montażu RNSa


KorV1nex

Rekomendowane odpowiedzi

witam w b7 miałem ori bluetooth do rozmòw , system glosnomowiacy oraz ori navigacje. radio było Concert II. zamontowałem RNSA i mam problem z systemem głośnomówiącym. otóż samochód łączy się z telefonem. radio się wycisza a ja nic nie słyszę. a osoba z którą rozmawiam mnie słyszy. co może być nie tak ? radio po zamontowaniu działa prawidłowo. muzyka z karty działa z płyty również, radio jak najbardziej. co godzinne informuje o utrudnieniach w ruchu czy coś podobnego. także wszystko działa poza jedną funkcją. jakby RNS połowicznie to ogarniał bo jak klikam TEL to wyskakuje ze telefon niepodłączony. a z kolei na Fisie działa tak jak zawsze czyli pokazuje komunikaty, wyświetla kontakty i obsługa z multifinkcji działa prawidłowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miałeś oryginalna nawigacje na fis z czytnikiem w bagażniku to jeżeli dobrze pamiętam to sygnał dźwiękowy  z bluetooth idzie przez niego i dopiero do radia - było o tym w temacie montażu bluetooth i trzeba coś tam przerobić .

Jaki masz ten moduł bluetooth? Musisz mieć high żeby na Rnse wyświetlało 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerobić wiązkę od bt i puścić sygnały tel+ , tel-  i mute bezpośrednio do rnse,nie ma co się szczypać z tym bns 4.2 którego się nie używa w ogóle.

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam, miałem u siebie BNS4 i też miałem mega problem z BT, trzeba puścić sygnały telefonu bezpośrednio z modułu tel do RNSa i będzie OK. chyba że ni ma małej navi na pokładzie, to trzeba sprawdzić kodowanie i poprawność wpięcia przewodów w kostce rnsa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modułu bluetooth nikt nigdy nie montował bo wszystko jest orginalne. bez kombinowania dopiero ja zacząłem modzić. nawigacja jest ta na fis przycisk obok drążka zmiany biegów a czytnik w bagażniku. Dokładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli rozumiem że moduł BT był zamontowany już w fabryce, radio ori było concert2, do tego mała navi na FIS, a Ty tylko zmieniłesradio na RNS?

Jeśli tak to musiałeś coś pomieszać w przejściówce z Concerta, na RNS'a

zaraz zerknę w schematy co tam mogło pójść nie tak

a Ty napisz jakie masz kodowanie zrobione w RNS

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, MaTeo85 napisał:

czyli rozumiem że moduł BT był zamontowany już w fabryce, radio ori było concert2, do tego mała navi na FIS, a Ty tylko zmieniłesradio na RNS?

Jeśli tak to musiałeś coś pomieszać w przejściówce z Concerta, na RNS'a

zaraz zerknę w schematy co tam mogło pójść nie tak

a Ty napisz jakie masz kodowanie zrobione w RNS

 

edit.

Już chyba wiem w czym jest problem, z racji tego że masz małą navi z ori BT to kable MUTE, TEL- i TEL+ idą do czytnika navigacji, teraz gdy go nie używasz to radio nie wie że odbierasz telefon. Najprościej było by zrobić zworę w czytniku navi w bagażniku na 3 przewodach jak opisałem poniżej. Wtyczkę najlepiej wyciągnąć z czytnika i zostawić luźną, ale to jak wolisz, zawsze można wyjąć bezpiecznik z tyłu czytnika.

image.png.5f5a7cc1d6d80f1314bc6cddd5a01cad.png

Zwory na pinach zrób w 20 pinowej czarnej kostce przy czytniku w bagażniku:

PIN 17 łączysz z PIN 14

PIN 16 z PIN 13

PIN 19 z PIN 15

 

Dodatkowo we wtyczce 10 pinowej koloru czerwonego musisz przełożyć 3 przewody ponieważ w ori instalacji sygnał z nawi szedł do pinów 5, 6 i 7 a sygnał telefonu powinien znajdować sie w pinach 1, 2 i 3. Masz dwa wyjścia, albo przełożyć te przewody w ori kostce wtedy będzie jak niżej:

PIN 5 do PIN 3

PIN 7 do PIN 1

PIN 6 do PIN 2

 

ablo w przejściówce z concerta do rnsa w czerwonym gnieździe 10 pinowym zamień piny odwrotnie czyli:

PIN 3 do PIN 5

PIN 1 do PIN 7

PIN 2 do PIN 6

wtedy powinno działać.

aha zworki przy czytniku navi warto zrobić za pomocą takiej kostki i połączyć odpowiednie piny krótkimi przewodami żeby nie niszczyć ori instalacji.

image.png.49111e4cd38116155e5aec289d714b4f.png to jest gniazdo miniiso jak coś.

Edytowane przez MaTeo85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.01.2022 o 12:31, MaTeo85 napisał:

edit.

Już chyba wiem w czym jest problem, z racji tego że masz małą navi z ori BT to kable MUTE, TEL- i TEL+ idą do czytnika navigacji, teraz gdy go nie używasz to radio nie wie że odbierasz telefon. Najprościej było by zrobić zworę w czytniku navi w bagażniku na 3 przewodach jak opisałem poniżej. Wtyczkę najlepiej wyciągnąć z czytnika i zostawić luźną, ale to jak wolisz, zawsze można wyjąć bezpiecznik z tyłu czytnika.

image.png.5f5a7cc1d6d80f1314bc6cddd5a01cad.png

Zwory na pinach zrób w 20 pinowej czarnej kostce przy czytniku w bagażniku:

PIN 17 łączysz z PIN 14

PIN 16 z PIN 13

PIN 19 z PIN 15

 

Dodatkowo we wtyczce 10 pinowej koloru czerwonego musisz przełożyć 3 przewody ponieważ w ori instalacji sygnał z nawi szedł do pinów 5, 6 i 7 a sygnał telefonu powinien znajdować sie w pinach 1, 2 i 3. Masz dwa wyjścia, albo przełożyć te przewody w ori kostce wtedy będzie jak niżej:

PIN 5 do PIN 3

PIN 7 do PIN 1

PIN 6 do PIN 2

 

ablo w przejściówce z concerta do rnsa w czerwonym gnieździe 10 pinowym zamień piny odwrotnie czyli:

PIN 3 do PIN 5

PIN 1 do PIN 7

PIN 2 do PIN 6

wtedy powinno działać.

aha zworki przy czytniku navi warto zrobić za pomocą takiej kostki i połączyć odpowiednie piny krótkimi przewodami żeby nie niszczyć ori instalacji.

image.png.49111e4cd38116155e5aec289d714b4f.png to jest gniazdo miniiso jak coś.

Hej. Bo widzę jesteś w temacie, szkoda że tak daleko. Poprzednik do mojej b7 wsadził RNS-E  I navi nie trybie. Dodatkowo w bagażniku mam navi. Ale kabli naobcinanał. Jednach najbardziej chodzi mi o dzwonienie, ktoś mnie słyszy a ja już go nie, radio się wycisza ale z głośników cisza. Ten temat powyżej się mi przyda ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jak już masz ucięte kable, to nic nie stoi na przeszkodzie żeby dorobić 3 przewody od rnse (tel+, tel- i mute) i poprowadzić bezpośrednio do modułu telefonu z pominięciem oryginalnej wiązki, która jak pisałem idzie od modułu telefonu do navi w bagażniku i dopiero z navi wraca do radia.

Moduł telefonu masz w puszce pod wykładziną gdzie są nogi pasażera, trzeba odkręcić fotel jak coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...