Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wysokie bipy na zregenerowanym pompowtriskiwaczu


Bns

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, Panowie mam następujący problem po regeneracji uszkodzonego PD ma strasznie wysoki BIP na nim, dochodzą do -102. Zadzwoniłem do serwisu w którym  go regenerował i powiedzieli mi że tak musi być i jeżeli chce żeby było dobrze muszę zregenerować wszystki bo winą złych  parametrów są pozostałe trzy. Moim zdaniem wina jest w źle wyregulowango/zregenrowanego PD. Moim zdaniem parametr BIP jest wartością niezależna dla każdego wtrysku Zaznaczam że PD został zamontowany zgodnie ze sztuką.

Pozdrawia I proszę was o poradę czy tak powinno być jak oni mówią czy go reklamować?

Screenshot_20220111-135307_Gallery.thumb.jpg.f7ce42e0a32407657cd49239ac030413.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to ujemne bipy zwykle oznaczają braki paliwa. Tutaj więc, zainteresowałbym się tandempompą lub filtrem a może też i pompa w zbiorniku.

Tutaj są bardziej kumaci koledzy, więc być może oni Ci to lepiej i dokładniej poradzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pieterb napisał:

Z tego co mi wiadomo to ujemne bipy zwykle oznaczają braki paliwa. Tutaj więc, zainteresowałbym się tandempompą lub filtrem a może też i pompa w zbiorniku.

Tutaj są bardziej kumaci koledzy, więc być może oni Ci to lepiej i dokładniej poradzą.

Dzięki za zainteresowanie.

Co do tandem to mam zamiar zmierzyć ciśnienie, ale dopiero w przyszłym tygodniu. Jak widać na logach to wszystkie bipy są na minusie  ele ten po regeneracji ewidetnie odbiega ku granicznym wartością a tym bardziej że to jest pierwszy cylinder. 

Właśnie liczę na opinie zawodowców co znają temat z autopsji i doradza.

Bo nie koniecznie wymiana tandem rozwiąże problemu tego PD pozostałych myślę że napewno. Uszczelniacze wymieniane na czterech PD przy regeneracji. Gniazda robione 60.000km temu. Wtryski zamieniane miejscami wartosci przechodzą za PD.

Narazie nie chciał bym tandem ruszać ale jak będzie trzeba to się wymieni. Wydaje mi się że na tej powinien uzyskać lepsze bipy. Podobne do 2 cylindra.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wedruje z pd to problem z regeneracja. Albo za niskie cisnienie otwarcia albo lipnej jakosci/nieodpowiedni rozpylacz.

Dostales papier z pomiaru po regeneracji? Jak tak to nie badz taki i pokaz na forum ;)

Reklamowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, nadybek napisał:

Jak wedruje z pd to problem z regeneracja. Albo za niskie cisnienie otwarcia albo lipnej jakosci/nieodpowiedni rozpylacz.

Dostales papier z pomiaru po regeneracji? Jak tak to nie badz taki i pokaz na forum ;)

Reklamowac

Końcówka pd nie wymieniana (deklaracja serwisu) zregenerowali go ale na jakiej zasadzie to nie wiem. Papiery, oczywiście że dali.

20220112_183126.thumb.jpg.acffee20020d80054d1dd5fb437a5ed8.jpg20220112_183151.thumb.jpg.7e61fd42fc3236f28d317139fe0f7b11.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już się rozeznacie w papierach i stwierdzicie że reklamowac to miał bym prośbę o argumenty oddania go na reklamację bo nie chciał bym dać zaskoczyć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na papierze ok ale nie wiem skąd takie info, żeby wymienić pompę tandemową...

Na 100% śruba dociskajaca PD odpowiednio wyregulowana? Cofnięta o 180stopni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2022 o 18:36, nadybek napisał:

No na papierze ok ale nie wiem skąd takie info, żeby wymienić pompę tandemową...

Na 100% śruba dociskajaca PD odpowiednio wyregulowana? Cofnięta o 180stopni?

Tak wszystkie po kolei 180⁰. Jak już pisałem wszystko zrobione z serwisówką. Teraz nie wiem czy oddać im na reklamację, czy naprawdę tak ma być z tymi BIPAMI Że to wina pozostałych trzech. Regenerowałem pierwszy  raz PD i nie wiem jak to jest z tymi BIPAMI. Pomóżcie  koledzy którzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem i wywnioskowałem to bipy są wartością niezależna dla każdego pd (czas otwarcia pd). Czyli zregenerowany pd powinien mieć wartość najbliższą zera ze wszystkich, ponieważ najszybciej uzyskuje ciśnienie potrzebne do wtrysku. Jeżeli się mylę proszę  mnie uświadomić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...