Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niedziałające drzwi


DzIeGiEl90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem w audi a4b7 2005 rok 1.9tdi 116km nie działają lewe tylne drzwi, nie działa elektryczna szyba nie działa centralny brak podświetlenia przycisku brak świateł w drzwiach i brak podświetlenia nóg, po otwarciu drzwi na desce nie pokazuje komunikatu że drzwi są otwarte kable sprawdziłem wszystkie mają przejście, teraz moje pytanie czy to będzie wina modułu w drzwiach czy moduł komfortu się uszkodził komputer wyświetla błąd 01332 moduł drzwi pasażera, co mnie nie pokoi to zamieniałem lewy na prawy tylko po to by sprawdzić czy zadziała to prawy co jest sprawny na 100% po podłączeniu z lewej strony działa tylko szyba ale tylko z przełącznika kierowcy i to gdy w ciskam jego pierwotny przycisk czyli prawy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego takie pytanie, czy jak zamontowałeś moduł z prawych drzwi do lewych to ten z lewych podłączyłeś do prawych?? Jak dokładałem elektrykę na tył i podłączyłem tylko jedną stronę to też miałem problemy z działaniem szyb i ogólnie oświetleniem, dopiero po założeniu kompletu wszystko zaczęło działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, DzIeGiEl90 napisał:

z przełącznika kierowcy i to gdy w ciskam jego pierwotny przycisk czyli prawy

To jest ok - moduł jest zakodowany jako prawy, więc nawet po wpięciu w lewe drzwi i tak MK będzie go widział jako prawy a więc będzie 'reagował' na komendy dla prawych drzwi. Podobnie po ich otwarciu FIS powinien pokazać prawe drzwi (oczywiście jeżeli zamek i wiązki w tych drzwiach są ok). 

A tak w ogóle to błąd który wkleiłeś: 01332 - Door Control Module; Passenger Side (J387) - J387 to sterownik prawych przednich drzwi. A więc nie odnosi się on do drzwi w których masz problem.

Zrób full skan z VCDS i zobacz czy pod MK listuje Ci wszystkie sterowniki drzwi (możesz wrzucić skana tutaj jeżeli nie jesteś pewien). Pozatym w blokach pomiarowych można podejrzeć czy moduł pracuje poprawnie (sygnały z zamka i przycisku). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hym pamiętam numer kodu to napewno 01332 teraz aktualnie jestem w trasie jutro wieczorem będę to zrobię screena a powiedz kolego jak w Mk sprawdzic te sterowniki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2022 o 14:00, Skowrix napisał:

To jest ok - moduł jest zakodowany jako prawy, więc nawet po wpięciu w lewe drzwi i tak MK będzie go widział jako prawy a więc będzie 'reagował' na komendy dla prawych drzwi. Podobnie po ich otwarciu FIS powinien pokazać prawe drzwi (oczywiście jeżeli zamek i wiązki w tych drzwiach są ok). 

A tak w ogóle to błąd który wkleiłeś: 01332 - Door Control Module; Passenger Side (J387) - J387 to sterownik prawych przednich drzwi. A więc nie odnosi się on do drzwi w których masz problem.

Zrób full skan z VCDS i zobacz czy pod MK listuje Ci wszystkie sterowniki drzwi (możesz wrzucić skana tutaj jeżeli nie jesteś pewien). Pozatym w blokach pomiarowych można podejrzeć czy moduł pracuje poprawnie (sygnały z zamka i przycisku). 

VAG-COM Version: Release  311.2-N


Chassis Type: 8E - Audi A4 B6/B7
Scan: 01,02,03,08,09,0F,15,16,17,18,36,37,45,46,55,56,57,65,67,69,75,76,77
 
Address 08     -------------------------------------------------------
   Controller: 8E0 820 043 BM 
   Component:   A4 Klimaautomat   2833
   Coding: 00000
   Shop #: WSC 00000
No fault code found.

Address 09     -------------------------------------------------------
   Controller: 8E0 907 279 N  
   Component: int. Lastmodul  NDL 0907
   Coding: 11112
   Shop #: WSC 47252
1 Fault Found:
02071 - Local Databus
            57-00 - Electric Circuit Failure

Skipping Address 15-Airbags

Address 16     -------------------------------------------------------
   Controller: 8E0 953 549 Q  
   Component: Lenksáulenmodul     0701
   Coding: 04041
   Shop #: WSC 06325
1 Fault Found:
01333 - Door Control Module: Rear Left (J388)
            49-00 - No Communications

Address 17     -------------------------------------------------------
   Controller: 8E0 920 931 P  
   Component: KOMBI+WFS 4     H14 0120
   Coding: 0006011
   Shop #: WSC 73249
1 Fault Found:
01333 - Door Control Module: Rear Left (J388)
            004 - No Signal/Communication

Address 37     -------------------------------------------------------
   Controller: 8E0 035 192 G  
   Component: J0503 RNS-LOW       0050
   Coding: 0012215
   Shop #: WSC 30058
2 Faults Found:
00446 - Function Limitation due to Under-Voltage
            002 - Lower Limit Exceeded - Intermittent
00862 - Antenna for GPS Navigation (R50/R52)
            011 - Open Circuit - Intermittent

Address 46     -------------------------------------------------------
   Controller: 8E0 959 433 CE 
   Component: Komfortgerát T23    4135
   Coding: 06752
   Shop #: WSC 06325
1 Fault Found:
01333 - Door Control Module: Rear Left (J388)
            49-00 - No Communications

Address 56     -------------------------------------------------------
   Controller: 8E0 035 192 G  
   Component: J0503 RNS-LOW       0050
   Coding: 0012215
   Shop #: WSC 30058
2 Faults Found:
00446 - Function Limitation due to Under-Voltage
            002 - Lower Limit Exceeded - Intermittent
00862 - Antenna for GPS Navigation (R50/R52)
            011 - Open Circuit - Intermittent

Address 65     -------------------------------------------------------
   Controller: 
   Note: Excessive Comm Errors

Address 76     -------------------------------------------------------
   Controller: 8E0 919 283 D  
   Component: Parkhilfe 4-Kan H06 0010
   Coding: 0000004
   Shop #: WSC 06325
No fault code found.

Address 77     -------------------------------------------------------
   Controller: 8P0 862 335 H  
   Component: FSE_255x BT     H26 0290
   Coding: 0011811
   Shop #: WSC 06325
2 Faults Found:
00532 - Supply Voltage B+
            002 - Lower Limit Exceeded
00446 - Function Limitation due to Under-Voltage
            002 - Lower Limit Exceeded - Intermittent

End   -------------------------------------------------------
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, DzIeGiEl90 napisał:

01333 - Door Control Module: Rear Left (J388)
            004 - No Signal/Communication

Błąd jednak wskazuje na lewe tylne drzwi. Jeżeli jesteś pewien, że wszystkie kable są ok (kostka słupek-drzwi oraz wszystkie wiązki wewnątrz drzwi) to możliwe, że padł moduł w drzwiach. Dla pewności jednak zobacz jeszcze czy masz zasilanie w tych drzwiach, najlepiej bezpośrednio w kostce sterownika pin 1 i 2 (grube przewody) brązowy masa, czerwono-żółty +12V. Sprawdź też przewody od CAN (pomarańczowo zielony i pomarańczowo brązowy skręcone ze sobą) czy na pewno nie są nigdzie uszkodzone.

Co do sprwadzania sygnałów ze sterowników drzwi to wchodzisz w 46  Moduł komfortu i bloki pomiarowe chyba 2 i 3 (na pewno któreś z pierwszych 5) i tam widać czy wykrywa otwarcie drzwi oraz pozycję zamka (lock/unlock/safe) ale jeżeli nie ma komunikacji z tym modułem to i tak nic tam nie zobaczysz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Skowrix napisał:

Błąd jednak wskazuje na lewe tylne drzwi. Jeżeli jesteś pewien, że wszystkie kable są ok (kostka słupek-drzwi oraz wszystkie wiązki wewnątrz drzwi) to możliwe, że padł moduł w drzwiach. Dla pewności jednak zobacz jeszcze czy masz zasilanie w tych drzwiach, najlepiej bezpośrednio w kostce sterownika pin 1 i 2 (grube przewody) brązowy masa, czerwono-żółty +12V. Sprawdź też przewody od CAN (pomarańczowo zielony i pomarańczowo brązowy skręcone ze sobą) czy na pewno nie są nigdzie uszkodzone.

Co do sprwadzania sygnałów ze sterowników drzwi to wchodzisz w 46  Moduł komfortu i bloki pomiarowe chyba 2 i 3 (na pewno któreś z pierwszych 5) i tam widać czy wykrywa otwarcie drzwi oraz pozycję zamka (lock/unlock/safe) ale jeżeli nie ma komunikacji z tym modułem to i tak nic tam nie zobaczysz. 

Sprawdzałem teraz napięcie i jest tylko 6v nie ma 12v na wszystkich kablach prócz czerwono żółtego tam nie ma w ogóle napięcia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12V powinno być na czerwono-żółtym i na czerwono-niebieskim (pin6 - zapomnialem o nim wczesniej). Jeżeli nie masz tam 12V to problem leży w kablach. Możesz sprawdzić jeszcze bezpośrednio w kostce na słupku te kolory kabli - jeżeli tam będzie 12V to problem w kostkach lub samej wiązce drzwi. Jeżeli na słupku też nie będzie 12v to trzeba szukać problemu pod wykładziną.. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Skowrix napisał:

12V powinno być na czerwono-żółtym i na czerwono-niebieskim (pin6 - zapomnialem o nim wczesniej). Jeżeli nie masz tam 12V to problem leży w kablach. Możesz sprawdzić jeszcze bezpośrednio w kostce na słupku te kolory kabli - jeżeli tam będzie 12V to problem w kostkach lub samej wiązce drzwi. Jeżeli na słupku też nie będzie 12v to trzeba szukać problemu pod wykładziną.. 

 

W słupku na stykach sprawdziłem na głównym dojściu to jest tylko 6v więc będzie trzeba pruć w środku skoro tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...