Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nieszczelna blenda?


mzbro

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Zauważyłem ostatnio jakiś wyciek z blendy podświetlenia rejestracji (brud / kurz). Umyłem dobrze samochód i znowu to samo. Wyczyściłem też klosze podświetlenia rejestracji i po kilku dniach już widać jak z powrotem ubrudził się prawy (cieknie też do niego do środka?). Dodam, że właśnie po umyciu na myjni pojawiły się te wycieki (trzymałem bezpieczny dystans dyszy).

Czy w takim przypadku powinienem wymienić całą blendę? Załączam zdjęcia z zaznaczoną strzałką skąd wycieka brud i widać od razu jak cieknie do wnętrza klosza żarówki rejestracji.

20220210_085933.jpg

20220210_085941.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wymienic całą blendę. Na jej obwodzie jest usczelka gumowa, której nie dokupisz osobno. Najwidoczniej ktoś już tam grzebał i być może przy demontażu uszczelka się rozszczelniła. Normalnie trzyma ona od początku do końca żywotu jeżeli nie było tam nic ruszane. W lampkach do  podświetlania tablicy widzę też rdzę w środku więc najprawdopodobniej tam także dostaje się woda. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z lampkami podświetlenia rejestracji , dobrze świecą.? Ta na focie tez jest podlana więc styki ma zapewne zaśniedziałe? Jak swoje nówki ledy uszczelniłem dodatkowo silikonem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawa żarówka nie świeciła, bo właśnie styk był mocno zaśniedziały, ale przeczyściłem i właśnie wtedy wyczyściłem dokładnie klosze, a tu po kilku dniach znowu zaleciały brudem od środka i dodatkowo leci po całej klapie. Z tego co widzę w aso są po ~430zł całe blendy to zamówię i wymienię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarówki możesz zmienić na ledy i od razu zasmaruj wszystkie połaczenia obudowy bezbawrnym silikonem zostawiając tylko wąsy styków. Dookoła nich też przesmaruj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem leży w przedostawaniu się wody do pokrywy, a nie z niej...

Szybko pojawiające się rdzawe zabarwienie "szkiełek" lampek ośw. tab. rej. świadczyć może, o usterce mechanizmu wycieraczka/spryskiwacz. 

Przed zakupem blendy, zalecałbym demontaż plastikowej osłony pokrywy i inspekcję. Rdzawy ślad powinien doprowadzić Cię do celu :)  

Edytowane przez Tomnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...