Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nieustanne pikanie po włączeniu zapłonu od czujników parkowania


xeroseh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was,
Zwracam się tutaj z zapytaniem. 
Audi A4 B8 2011. Po wykonaniu manewru cofania, zauważyłem że coś stało się z czujnikami parkowania. Od tamtego momentu, włączenie zapłonu równa się z bezustannym pikaniem z prawej strony bagażnika. Początkowo myślałem, że to może być zawieszka, jednak po kilku godzinach problem jest ten sam. Dodatkowo podczas cofania na wyświetlaczu nie pojawia się opcja odległości auta(czujków) od przeszkody- wizualizacja (mam nadzieję, że można się domyślić do mam na myśli). 
Po odpięciu modułu PDC problem pikania znika.

Czy ktoś wie co to za usterka, lub miał już taki przypadek wcześniej?
Dziękuję, pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki błąd. 
Obecnie teraz działa bez zarzutu, jakby nigdy nic wcześniej nie miało miejsca. Natomiast mając włączoną funkcję czujków, nawet jak nie ma nic w pobliżu, jeden czujnik się co jakiś czas się wzbudza (pokazuje się na wyświetlaczu ruch z jego strony, mimo że samochód stoi w miejscu.
Jest bardzo prawdopodobne, że to on może właśnie powodować jakieś problemy? 
 

273474799_375736481181125_6543787130428258648_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Niestety muszę powrócić do tematu. Jak za pierwszym razem usterka po prostu sama się usunęła (po prostu, po sprawdzeniu błędu na komputerze, i powrocie do domu, wszystko wróciło do sprawności.
I aż do dzisiaj. Dziś się problem powtórzył. Brzęczyk wydaje dźwięki jak ostatnio.

- nie pojawia się parktronic na ekranie
- na każdym biegu działa brzęczyk (po wbiciu wstecznego na chwilę się wycisza, ale powraca) 
- dostałem się do brzęczka, odłączyłem go od zasilania, włączyłem zapłon, parktronic nie powrócił. Podpiąłem go ponownie, dalej jest ten sam problem.

Co mogę zrobić więcej, ktoś ma jakieś pomysły?
Dziękuję i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...