Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Montaż CB pod podłokietnikiem bezinwazyjnie (fotostory)


Ciacho

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiałem sie gdzie zamontować CB żeby było łatwo dostępne i nie przeszkadzało. Pomysł :yeee: podmontować pod podłokietnikiem. Jako iż nie chciałem dziurawić śrubkami mojego :audi: kombinowałem jak to zrobić. Rozwiązanie jest proste - rzep techniczny czyli rzep przyklejany jak taśma klejąca :>

Zdjecie0041.jpg

Przed oklejeniem rzepem radia CB i podłokietnika polecam przeczyścić powierzchnie czymś odtłuszczającym.

Oklejone CB rzepem

Zdjecie0040.jpg

Oklejanie podłokietnika

Zdjecie0057.jpg

Jeżeli chodzi o oklejenie podłokietnika to polecam wszystkie rzepy przykleić w poziomie. Przyklejone pionowo mogą sie odklejać przy ściąganiu radia.

A oto efekt końcowy

Zdjecie0059.jpg

Rozwiązanie się sprawdziło radyjko nie odpada, rzep nie hałasuje.

Koszt takiego rozwiązania oprócz własnej pracy 5.90 zł za metr rzepa – kupiłem go w pasmanterii :P - potrzebne jest jakieś 80 cm

Mały update :) zwykły rzep za 5.90 sie odkleił jak przygrzało. Koleszkowie mieli rację.

Kupiłem na allegro rzepa firmy 3M co prawda nie jest juz taki tani bo najtańszy jest coś za 13 zł za metr ale trzyma ładnie pomimo ostatnio panującej temperatury. A na dziurach nie radyjko nie odpada :P Ci co wiedzieli moje Odi na spocie to wiedza ze u mnie dziury odczuwa się mocniej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko te walające się kable po samochodzie powodują dość wątpliwe doznania estetyczne :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tych zdjęciach masz zaciągnięty ręczny? Jak dziś patrzyłem to nie wiem czy radio się zmieści jak się hamulec ręczny zaciągnie. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tych zdjęciach masz zaciągnięty ręczny? Jak dziś patrzyłem to nie wiem czy radio się zmieści jak się hamulec ręczny zaciągnie. :mysli:

Przy zaciagnieciu recznego i tak podlokietnik idzie w gore,wiec to nie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tych zdjęciach masz zaciągnięty ręczny? Jak dziś patrzyłem to nie wiem czy radio się zmieści jak się hamulec ręczny zaciągnie. :mysli:

Przy zaciagnieciu recznego i tak podlokietnik idzie w gore,wiec to nie problem.

ja mam w tym samym miejscu radio zamontowane i tak jak napisał Tomek pod. idzie w górę :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciacho przyjedź na spota to zobaczę ergonomię Twojego rozwiązania :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o wysokość podłokietnika to mi najlepiej pasuje jak jest trochę podniesiony wiec ręczny nie wadzi nawet.

Kabelki ? no nie były ułożone ale zawsze można je schować i będzie lepiej wyglądać.

Co do spota to musze wpaść ale zawsze cos wypadnie albo cos nie pasuje i :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile ten rzep wytrzyma... :mysli:

.. i czy na dołkach radio nie odepnie sie ...

Czytałem na jakimś forum cb tematycznym ,ze owszem, na poczatku było oki, ale po jakimś czasie sieodpinało. Ale tego najlepiej samemu doświadczyć. Niestety u mnei o podwieszeniu Jacksona nie mogę nawet pomarzyć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze śrubek można zrezygnować i wykorzystać zwykłą szerszą gumę w kolorze czarnym ( taką jak do majtów :> ) Szybki montaż i demontaż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze śrubek można zrezygnować i wykorzystać zwykłą szerszą gumę w kolorze czarnym ( taką jak do majtów :> ) Szybki montaż i demontaż

Ja tak podczepiłem CB :) Nawet pokazałem rezultaty:

http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t66418.0.html;highlight=montaż+cb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry mily. Nie chciałem Twojego pomysłu przypisywać sobie.To czysty przypadek.Sam też próbowałem radyjko w innym miejscu,ale to właśnie pasuje mi najbardziej :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie ja nie mialem na mysli że mi ukradłeś pomysł, tylko chciałe pokazać jak wygląda montaż na gumy.

PS Ja też nie znalazłem lepszego miejsca dla siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak masz zamontowane to CB, to rozumiem, że podłokietnik, jak również Twoja prawica sterczy Ci w górę?? W takim razie w czasie jazdy musisz się czuć jak Papież, pozdrawiający wiernych :polew::naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterczy mi tylko jak zobacze jakąś ładną niunie, lato się zbliża i coraz więcej kobitek ma odkryte nóżki :)

Podłokietnik mam na minimum, ręczny łapie mi na 2 ząbki i nie ma potrzeby więcej zagiągać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ciekawe... sterczący podłokietnik ... ciekawe czy to nikogo ni skusi...

Ja tam mam po lewej stronie w schowku przy bezpiecznikach i jest git... Ale oczywiście wszystko to kwestia gustu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jest po to pod łokietnikiem, żeby szybko je wyjąć (łatwy demontaż)[br]Dopisany: 12 Maj 2009, 19:14_________________________________________________Mnie bardzo psuje ten sposób montażu (miałem i pod kierownicą, ale nie spałniał taki montaż moich wymagań)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...