Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Włącznik świateł B6 - nie działa CLH i fotochrom


kuba.tkn

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Swój oryginalny włącznik świateł chciałem wizualnie poprawić zmieniając przednie plastiki, ale po rozłożeniu całkowicie się rozleciał :wallbash:
Kupiłem drugi na szrocie, jednak po podpięciu nie działa mi CLH i fotochrom w lusterkach (prawdopodobnie też czujnik światła) - nie palą się też diody przy CLH i na lusterku.
W pozycji na 0 na zapłonie od razu odpalają się światła dzienne. Przeciwmgielne działają (chociaż nie pokazuje na fis, że są zapalone). Diody podświetlenia na włączniku ze szrotu działają.

Podpinając stary przełącznik działa, jednak przedni panel jest zdewastowany i nie wiadomo co w jakiej pozycji jest.

Numer mojego: 8E0 941 531 B 01B- K0573/BK7
Numer tego ze szrotu: 8E0 941 531 B 01B- K0204V/BK7

Zadzwoniłem zapytać, okazało się, że ten ze szrotu jest z modelu B7 (ja mam B6-stkę). Czy coś jeszcze muszę zrobić, czy ten z B7 się nie nadaje i muszę szukać od B6 z końcówką B w numerze części?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączniki nie są kompatybilne. W B7 wyłącznikiem steruje CAN BUS, w B6 nie. Szukaj od B6.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Muskel1 napisał:

Wyłączniki nie są kompatybilne. W B7 wyłącznikiem steruje CAN BUS, w B6 nie. Szukaj od B6.

Rozumie, dzięki za info kolego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

włącznik z B7 działa w B6 - poczytaj tu (Wystarczy przepiąć żółty kabelek podłączony fabrycznie do pinu 11 w pin 13 (rozwiąże to problem z nie działającymi światłami mijania):

poza tym jak włączniki mają taki sam numer i końcówkę literową to są zamienne. Moim zdaniem włącznik ze szrotu jest coś nie halo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lukasz_mk2 napisał:

włącznik z B7 działa w B6 - poczytaj tu (Wystarczy przepiąć żółty kabelek podłączony fabrycznie do pinu 11 w pin 13 (rozwiąże to problem z nie działającymi światłami mijania):

poza tym jak włączniki mają taki sam numer i końcówkę literową to są zamienne. Moim zdaniem włącznik ze szrotu jest coś nie halo

Źle tam napisałem, chodziło o światła mijania, xenony zapalają się od razu jak są w pozycji na 0, a gasną jak przełączę na same pozycyjne.

Nie ważne - zwrócę ten przełącznik i poszukam od B6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zapalają Ci się od razu światła mijania to włącznik jest wadliwy, zwróć uwagę, że jak zapalisz auto bez wpiętego włącznika to światła mijania też się zapalą. Ja na twoim miejscu szukał bym jednak włącznika od B7 bo mają lepszą powłokę, która się tak nie ściera jak na włączniku B6.

Czytałeś temat do którego podałem Ci link powyżej - sprawdzałeś jak ma się u Ciebie temat przewodu na pinie 11?? U mnie siedzi przełącznik z B7 i ma się dobrze - wszystko działa.

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Lukasz_mk2 napisał:

jak zapalają Ci się od razu światła mijania to włącznik jest wadliwy, zwróć uwagę, że jak zapalisz auto bez wpiętego włącznika to światła mijania też się zapalą. Ja na twoim miejscu szukał bym jednak włącznika od B7 bo mają lepszą powłokę, która się tak nie ściera jak na włączniku B6.

Czytałeś temat do którego podałem Ci link powyżej - sprawdzałeś jak ma się u Ciebie temat przewodu na pinie 11?? U mnie siedzi przełącznik z B7 i ma się dobrze - wszystko działa.

A nie sprawdzałem nawet bez wypiętego całkiem. Odesłałem już ten włącznik od B7.
Na chwilę obecną potrzebny mi jest po prostu sprawny włącznik.

Czytałem te tematy, ale nie mam pewności, czy oprócz świateł mijania reszta rzeczy będzie działać.
Wolał bym jednak opcję "plug-and-play" bez rezania, bo nie mam czasu na dłubanie przy aucie i ewentualne diagnozy jak coś się zesra :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...