Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Potrzebny pilnie wsad do licznika 8E0920930T


Arek741

Rekomendowane odpowiedzi

Pany już mi ręce opadają. Uszkodziłem wsad w liczniku eeprogramerem 1.19 mam zapis przed uszkodzeniem ale źle zczytany. Potrzebuję sprawnego wsadu encrypted.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic ci nie da wsad z innego licznika - każdy zegar ma swoje szyfrowanie i nie da się wgrać innego bez DEF na zegarach ,  musiałbyś poszukać kogoś z odpowiednim sprzętem  ale może się okazać że taniej będzie kupić drugi zegar i wymienić 

 

co dokładnie zrobiłeś? podeślij ten swój wsad.

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w tym problem że już kupiłem drugi zegar i nie chce się zaadaptować w vcds. Wszystko robie jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest wsad przed uszkodzeniem. Tylko źle sczytany w trybie newmode jako encrypted. Wgrywając go nic się nie zmienia. A jeśli chodzi o adaptacje drugiego licznika robię to jak jest np na tym filmie: 

PINy wchodzą tylko wyskakuje not OK

_Audi_B6HMJ04_V001.bin

20220420_231515.jpg

Edytowane przez Arek741
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co kombinowałeś , wgrywałeś wsad swój? co chciałeś zrobić? na tych starych zegarach jest DEF?Zapis i odczyt encrypted nie robimy w trybie newmode , w ogóle nie wolno w tym trybie żadnego wsadu wrzucać , zawsze jest def wtedy. 

 

Podeslij mi te nowe zegary to wpisze immo recznie na bazie starego wsadu ( ale musi być decrypted ) albo wsadu ECU ,  ten co podesłałes jest zaszyfrowany i wyglada prawidłowo .

 

W dieslu vcds czesto nie idzie - spróbuj jeszcze włączyć zapłon z nowym licznikiem , poczekaj minimum 10 minut i wtedy spróbuj zaadaptować 

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie padł mi aku jak bawiłem się eeprogramerem i przez to rozwaliło mi eeprom w licznku. To są wsady z nowego licznika. Czy jest możliwość korekty przebiegu? Miałem 331350 nalotu a tu jest ponad 375k. Mapa ECU

WWW.MEDIAFIRE.COM

. Jeszcze jutro spróbuje odczekać 10 min tak jak piszesz.

_Audi_B6HMJ04_V001 decrypted.BIN _Audi_B6HMJ04_V001 encrypted.BIN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok rozwaliło ci epprom ale jakie są objawy?

 

korekta przebiegu tylko po obd - zrobisz epprom programeerem

Epprom ECU to nie to samo co flash ( czyli "mapy" ) , także ten plik bezużyteczny , zresztą musiałbym mieć licznik  na stole bo po plikach nie da rady 

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawy to DEF. i error w miejscu przebiegu i błędy w sterownikach brak komunikacji z licznikiem. Immo mam tymaczosowo wyłączone prze vag k+can commander. (Adaptacje nowego licznika robiłem oczywiście z włączonym immo) Nie wchodzi też pin i nie da się nic adaptować. Rano podeślę eeprom ze starego licznika bo mam go na innym laptopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to właśnie na przykład kcan commander możesz odczytać wsad eepromu z ECU 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli tylko przepisanie reczne zegarow. Moge to ogarnac jak mi przyslesz licznik. Pisz na Pw jak cos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...