Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zawieszenie b7 - porada


Mafioz

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko, chciałbym się doradzić kogoś z większą wiedzą, na temat mojego zawieszenia. Jestem z posiadaniu b7 od niedawna i przymierzam się do zakupu felg i opon na lato (r18 225/40), natomiast wydaje mi się że moja b7 z tyłu siedzi nisko i obawiam się czy nowe felgi nie będą o nic tarły. Aktualnie mam założone R16 205/55 i wygląda to tak jak na zdjęciach niżej. Czy jest mi ktoś w stanie powiedzieć wizualnie po zdjęciach czy tył ma tak siedzieć czy prawdopodobnie jest tam wsadzone jakieś inne zawieszenie? Niestety dopiero na weekend będę mógł pogrzebać w aucie i poszukać jakiś numerów na zawieszeniu żeby sprawdzić co tam siedzi, a chciałbym już zamówić koła i pomyślałem żeby spytać tutaj na forum czy faktycznie siedzi niżej niż powinna czy tylko mi się wydaje. Za wszelką pomoc dzięki :).

279031454_2343201762488915_2182934592138519352_n.jpg

278566452_713049069733694_1449668686600569192_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz prawdopodobnie zawieszenie 1BA , podstawowe.  Zobacz naklejkę na podłodze bagażnika lub rozkoduj VIN.

Felgi czy bedą tarły zależy od ich odsadzenia od powierzchni piasty czli ET. Poza tym tył mas naprawdę wysoko więc nie ma obawy.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj w dział zawieszeń, doinformuj się, jak nadal nie będziesz czegoś wiedział to dopiero zakładaj temat. Jest kilka tematów stworzonych w taki sposób, aby każdy mógł zweryfikować stan swojego zawieszenia a jeżeli o tył chodzi to jest nawet dokładna rozpiska wyjaśniająca co konkretnie potrzeba korzystając z wlepy z kodami pod tylną kanapą lub w kole zapasowym w bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dekiel 13 napisał:

Masz prawdopodobnie zawieszenie 1BA , podstawowe.  Zobacz naklejkę na podłodze bagażnika lub rozkoduj VIN.

Felgi czy bedą tarły zależy od ich odsadzenia od powierzchni piasty czli ET. Poza tym tył mas naprawdę wysoko więc nie ma obawy.

Oki, dzięki za pomoc :). Co do ET to prawdopodobnie będę brał 30.

 

3 minuty temu, Langista napisał:

Zajrzyj w dział zawieszeń, doinformuj się, jak nadal nie będziesz czegoś wiedział to dopiero zakładaj temat. Jest kilka tematów stworzonych w taki sposób, aby każdy mógł zweryfikować stan swojego zawieszenia a jeżeli o tył chodzi to jest nawet dokładna rozpiska wyjaśniająca co konkretnie potrzeba korzystając z wlepy z kodami pod tylną kanapą lub w kole zapasowym w bagażniku.

Jasne rozumiem, nawet przeglądałem te tematy, jednak to co wyszło w fabryce w 2005 a co jest tam włożone teraz może się różnić, a nie mam fizycznie jak teraz tego sprawdzić i troszkę zależy mi na czasie. Po prostu chciałem się tylko upewnić czy auto siedzi niżej czy nie. Dopiero wkraczam w świat audi i przyznaję się bez bicia że się nie znam i wolałem spytać kogoś z większą wiedzą, krzywdy chyba nikomu nie zrobiłem :). Miłego :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to niestety wygląda na 1BA. Przód można obniżyć talerzykami z B5 i już będzie trochę lepiej to wyglądać.

Odpowiadając na Twoje pytanie czy coś będzie tarło - w takiej konfiguracji zawieszenia nic nie będzie tarło, jeśli prawidłowo dobierzesz rozmiar opony na 18" felgę, średnica koła powinna być praktycznie taka sama jak na 16" a tutaj masz jeszcze dużo luzu pomiędzy rantem błotnika.

Edytowane przez pelonek1
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, pelonek1 napisał:

Tak to niestety wygląda na 1BA. Przód można obniżyć talerzykami z B5 i już będzie trochę lepiej to wyglądać.

Odpowiadając na Twoje pytanie czy coś będzie tarło - w takiej konfiguracji zawieszenia nic nie będzie tarło, jeśli prawidłowo dobierzesz rozmiar opony na 18" felgę, średnica koła powinna być praktycznie taka sama jak na 16" a tutaj masz jeszcze dużo luzu pomiędzy rantem błotnika.

Oki super, dzięki za poradę :) Oponę chcę założyć 225/40.

1 minutę temu, Rob@k napisał:

Chcesz ET 30 a jaka szerokość felgi?

Średnica 18'', szerokość 8'', ET30 i tak jak wcześniej wspominałem myślałem nad oponą 225/40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Rob@k napisał:

Będzie dobrze. Opona 225/40 albo 235/40

Oki, dzięki wszystkim za pomoc! :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...