Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nagle kilka błędów na raz


Kamdzie

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!

Nagle jadąc sobie 50 km/h wyskoczyła mi seria błędów:

Napęd: awaria, udaj się do serwisu

Asystent świateł niedostępny

System ABS/ESP awaria

System kontroli ciśnienia w oponach TPMS niedostępny

Awaria systemu bezpieczeństwa

I jeszcze kilka błędów których nie zapisałem. Po restarcie zapłonu pozostała tylko awaria systemu bezpieczeństwa. 

Nie posiadam możliwości odczytu błędów. Samochód jest jeszcze 1.5 miesiąca na gwarancji także udam się do serwisu, jednak problem jest tego typu że oczywiście dziś serwisy nie pracują a ja nie wiem, czy mogę samochodem jeździć a jutro z samego rana jest mi niezbędny.

Samochód przebieg 120k, pierwszy właściciel.

Edytowane przez Kamdzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczekuję podpowiedzi co to może być mniej więcej i czy można z tym jeździć czy nie bo nie mam jak tego zweryfikować bo serwisu są zamknięte a jutro o 6 rano potrzebuje samochodu i nie mam jak zweryfikować czy te bledy dyskwalifikują samochód z jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale bez np. protokołu diagnozy nie wiadomo nawet w jakim kieruku szukać. Przyczyn może być bardzo wiele i stwierdzenie na podstawie tego co napisałeś, że użytkowaniu pojazdu nic nie stoi na drodze to wróżenie. Nie ma nawet punktu zaczepienia by cokolwiek stwierdzić lub wykluczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz pakiet AC to dzwonisz i w ramach ubezpieczenia powinien być podstawiony drugi samochód. Najprawdopodobniej na coś najechałeś i przewód na którymś kole uszkodziło lub wtyczka się wypięła. Możesz sobie podnieść samochód, zrzucić koło i posprawdzać, czy wszystko jest na swoim miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za porady. Będę miał możliwość podłączenia samochodu do komputera, tylko jeszcze pytanie czy takie podłączenie do sprawdzenia błędów bez kasowania ich pozostawia jakiś ślad dla autoryzowanego serwisu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz możliwość podłączenia np. pod VCDS to wykonaj nim pełny autoscan, zapisz jako dokument .txt i wrzuć go tutaj.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...