Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Tylne tarcze hamulcowe a łożyska


jambis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Właśnie miałem telefon od mechanika, który stwierdził, że tylne tarcze wymienia się razem z łożyskami (??). Czy mógłbym prosić Was o informacje jak to wygląda?

Samochód to Audi A4 kombi, '98r., 1.9 TDI

Z góry dziękuję za info,

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadaza się w B5 wymienia się razem z łożyskami.

owszem, ale tylko w wersji z napedem na jedna os

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy a w mojej audiczce też trzeba koniecznie z łożyskami , chodzi o tył. Bo mam już tarcze i klocki i chciałem sobie sam wymienić i nie chciał bym rozbabrać tego i żeby okazało sie że nie złoże wszystkiego do kupy , samochód trzymam na parkingu osiedlowym pod chmurką więc sytuacja była by dość kłopotliwa ? :shocked:

Proszę o szybką odpowiedź .

Tu nie chodzi o cene łożysk tylko o fakt że mogę to zrobić tylko w ten weekend a teraz łożysk nie kupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lozyska latwo przelozyc,rzeczywiscie koszt ich nie wielki SKF 69zl inne tansze sa juz od 30zl,i jak np.byly wkladane w bliskiej przyszlosci lub sa teraz ok to przeluz,nie ma problemu -chodz bym wymienil jezeli juz dluzszy czas sa na aucie...wybicie lozysk jest b.proste,zrobisz wszystko bez kanalu to proste

tylko zachowac czystosc zeby nic sie do lozysk nie przykleilo i kupic smar do lozysk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy a w mojej audiczce też trzeba koniecznie z łożyskami , chodzi o tył. Bo mam już tarcze i klocki i chciałem sobie sam wymienić i nie chciał bym rozbabrać tego i żeby okazało sie że nie złoże wszystkiego do kupy , samochód trzymam na parkingu osiedlowym pod chmurką więc sytuacja była by dość kłopotliwa ? :shocked:

Proszę o szybką odpowiedź .

Tu nie chodzi o cene łożysk tylko o fakt że mogę to zrobić tylko w ten weekend a teraz łożysk nie kupie.

Pamiętaj, że tłoczek w tylnym zacisku jest wkręcany a nie wciskany i wcale nie jest łatwo go wkręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wczoraj próbowałem zmienić sobie tarcze i klocki z tyłu . I niestety nic z tego :confused4: Nie dość że tłoczek tak staną w zaciśku że nie byłem w stanie go wkręcić ( wcisnąć ) a zaznaczam że posiadam specjalny sprzęcik do tego i z przodu wcisnołem sobie elegancko, to po rozmontowaniu całego zacisku i zdjęciu tarczy okazało sie że na musiał bym ze starej tarczy przebijać 2 bieżnie od łożysk i co najgorsze na starej tarczy od środka jest koronka od abs-u a na nowej nie ma ? :blink: Czy tą koronke tez trzeba jakoś przełożyć, czy może ja mam złe tarcze i na nowych tez powinna byc ? Proszę o poradę bo nie wiem czy mam sam dalej kombinować czy raczej zlecić to fachowcom w warsztacie , co maja odpowiedni sprzęt ? No i co z tymi tarczami i abs-em ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koronki ABS musisz przełożyć. Czym starasz się wkręcić tłoczek, wklej jakieś zdjęcie lub link

do strony gdzie będę mógł zobaczyć ten sprzęt. Z łożyskami to już wcale nie wiem o co chodzi... nie zakładasz nowych łożysk??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz to pewnie założę nowe łożyska , po prostu zanim tego nie rozbebeszyłem to nie wiedziałem że powinno sie wymienić od razu łożyska . Ale człowiek sie uczy całe życie :decayed: Co do sprzętu do cofania tłoczków , to ojciec pożyczył od znajomego mechaniora tak więc na razie tego nie mam ( musiałem oddać ) więc foty nie pyknę ale wygląda to tak jak z linku i pomiędzy te płaskowniczki wsadzasz odpowiednie końcówki z bolcami.

http://www.e-narzedziownia.pl/index.php?products=product&prod_id=6835&utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2009-04&utm_content=6835

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób sobie przyrząd ze starej grzechotki z gwintem drobnozwojnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...