Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Turbo GTC 1549VZ do 2.0 TDI BRD


Bambr97

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Planuje wymianę turbiny na GTC 1549VZ w moim BRD jednak nie znalazłem zbyt wiele informacji co będę potrzebował do całego procesu. Nie będę robił tego osobiście zlecę to tunerom, jednak chciałbym dostarczyć im to co będzie potrzebne.

1. Turbo - słyszałem, że pochodzi ono z 2.0 TDI audi a6 c7. Może ktoś wie pod jakimi numerami szukać żeby znaleźć to czego potrzebuje?

2. Kolektor - pasuje seryjny z brd czy musi być od tego GTC? Czy może jednak będę musiał zlecić wykonanie jakichś przeróbek w moim ori?

3. Co jeszcze trzeba kupić do kompletu?

4. Po zmianie turbo oczywiście zmiana mapy. Aktualnie jest DPF i EGR off oraz chip na 193km i 435nm. Warto coś jeszcze po drodze zmodyfikować? Intercooler? Może ktoś z Was miał do czynienia z takim setup i wie na jaką moc mogę liczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tch 220 koni, jakos te seryjne SMIC z BRD powinny dać rade.
odpowiedz na pytanie 1-3
Zgłoś sie do firmy która sprzedaje takie już przerobione turbiny np. FMotors, Turbo-Spaw, TomnyStorm itd.

Wszystko do kompletu powinienes dostac od sprzedawcy.

Wydajność wtrysków z BRD to około 250 ale pewnie i sprzeglo trzeba by bylo robic itd.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, golden87 napisał:

Do tch 220 koni, jakos te seryjne SMIC z BRD powinny dać rade.
odpowiedz na pytanie 1-3
Zgłoś sie do firmy która sprzedaje takie już przerobione turbiny np. FMotors, Turbo-Spaw, TomnyStorm itd.

Wszystko do kompletu powinienes dostac od sprzedawcy.

Wydajność wtrysków z BRD to około 250 ale pewnie i sprzeglo trzeba by bylo robic itd.

Sprzęgło zrobiłem niedawno. Najbardziej zależy mi na wyeliminowaniu tej turbodziury. Teraz na turbinie z brd "cios" jest przy 2200obr.. a jak wpadnie dodatkowych kilka koni to też fajnie ;).

Firmy które wymieniłeś oferują regenerowane turbiny przerobione pod dany silnik czy po prostu używane i sprawne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Bambr97 napisał:

Sprzęgło zrobiłem niedawno.

ale pewnie fabryczne, bez chociażby kevlaru, ale dobrze ze to BRD to powinno znieść.

Tamte firmy oferuje używane, sprawne turbiny przerobione pod dany silnik, czasem miewaja tez nowe turbiny ktore przerabiaja ale koszty sa wtedy duzo wyzsze.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, golden87 napisał:

ale pewnie fabryczne, bez chociażby kevlaru, ale dobrze ze to BRD to powinno znieść.

Tamte firmy oferuje używane, sprawne turbiny przerobione pod dany silnik, czasem miewaja tez nowe turbiny ktore przerabiaja ale koszty sa wtedy duzo wyzsze.

Pan z Fmotors polecił mi gtd 1752 vrk.

I teraz pytanie co lepiej ?

Ogólnie to nie dopytalem ale nie muszę im wysyłać turbiny na przeróbkę pod mój silnik? Kontaktuje się mówię co potrzebuje pod konkretny silnik i czekam :) ?

Edytowane przez Bambr97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Bambr97 napisał:

Pan z Fmotors polecił mi gtd 1752 vrk.

Tak, ta będzie lepsza,

 

Ale poinformuje i podkreśl że Ty masz silnik 16 zaworowy i dla takiego mają robić, bo z reguły ludzie to robią do 8v.

16 minut temu, Bambr97 napisał:

Kontaktuje się mówię co potrzebuje pod konkretny silnik i czekam

ta

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już chyba wiem wszystko. Dzięki bardzo za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Jeszcze do tego zestawu zasilanie oleju do dmuchawki. Ja mam zrobione z węża zbrojonego. Foto poniżej..

U siebie mam turbo GTC1549VZ z silnika CGLC. Wynik wyszedł fajny bo 222/445. W porównaniu co było wcześniej jest super. U mnie ori wstawało przy ok. 2600rpm także tragedia.

Kolektor robiony pod to turbo. Raczej nie dopasuje się nic. 

Sprzęgło ori nowe. Ładnie się zgrało.

IC są 2, więc jak do tej mocy, wystarczająco

:hi:

received_730674797642125.jpeg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dzięki. Zapewne jeszcze będę się konsultował na forum bo często panowie z tych firm polecają cos innego co mają aktualnie na stanie. Przynajmniej już wiem jak to wygląda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie wrocilem od FMotors. Wsadz sobie GTB2056, nie bedziesz zalowal. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam ze z Mercedesa 

EDIT Na pewno jest w miarę nowa - 1-2 lat max. Miał też nową ale konieczna była dopłata. 

Edytowane przez mravel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.07.2022 o 12:09, mravel napisał:

Ja wlasnie wrocilem od FMotors. Wsadz sobie GTB2056, nie bedziesz zalowal. 

Wystroiłeś to już?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega w swoim temacie pisał, że będzie stroił 7-mego

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...