Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Właściwa temperatura motoru


Darev

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Szukałem i szukałem i gdzieś widziałem wątek i teraz nie mogę go znaleźć :( Ale do rzeczy chodzi mi o temperaturę silnika. Wymieniłem termostat bo VAG pokazywał 80 st., kupiłem nowy ori i przy okazji zmieniłem olej z półsyntetyka shell na Mobil1 full 5W-50. Teraz mam takie wskazania: vag - 82,7, klima k.49 - 85 - 86st, zegary ok 89st. Tu moje pytanie czy ja kupiłem g...no a nie termostat? Czy to też olej mi tak schładza silnik? Dodam że nowy płym chłodzący to Febi G12. Proszę o jakieś wskazówki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, kupiłem nowy ori

tzn??

zaden wahler czy jakiś tam inny dziwny tylko zdaje się ze był to BTT VW AUDI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem termostat bo VAG pokazywał 80 st., kupiłem nowy ori i przy okazji zmieniłem olej z półsyntetyka shell na Mobil1 full 5W-50. Teraz mam takie wskazania: vag - 82,7, klima k.49 - 85 - 86st, zegary ok 89st. Tu moje pytanie czy ja kupiłem g...no a nie termostat?

zacznijmy od tego, że to nie termostat pokazuje temperaturę płynu chłodzącego tylko dwa czujniki tj. G62 - na komputer i G2 na wskaźnik w zegarach, jeśli jest znaczna rozbieżność we wskazaniach G62 i G2 to czujnik temperatury jest do wymiany a nie termostat, jeśli chodzi o wskazania z G62 i G2 to nie zadawaj ponownego pytania na forum tylko poczytaj moje posty z profilu i będziesz wiedział o co chodzi.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w aso czy z allegro kupiles ten termostat?

Przyznaje się bez bicia :confused4:ALLEGRO

Do najbliższego ASO mam jakieś 55km, więc jak faktycznie g...no kupiłem to chyba będe musiał jechać specjalnie do ASO :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przyznaje się bez bicia :confused4:ALLEGRO

No to błąd - termostat kupujemy tylko w ASO :wink4: :>

A jeśli chodzi o czujnik G2/G62

to TU: http://www.a4-klub.pl/smf/tdi_diagnostyka_aktualizacja_30_vii_2008-t18478.0.html

znajdziesz jak zdiagnozować poprawność działania w/w czujnika.

Zacznij czytać od :

termostat oraz G2/G62

niniejsza procedura ma na celu określenie źródła niemożności uzyskania przez silnik temperatury roboczej.

w razie wymiany termostatu zaleca się zakup oryginału w ASO.

w razie wymiany czujnika G2/G62 zaleca się zakup oryginału w ASO.

czujniki związane z badaniem termostatu:

G62: czujnik określający temperaturę na potrzeby ECU;

G2: czujnik określający temperaturę na potrzeby wskaźnika na desce rozdzielczej.

____________________

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaje się bez bicia confused4 ALLEGRO

Do najbliższego ASO mam jakieś 55km, więc jak faktycznie g...no kupiłem to chyba będe musiał jechać specjalnie do ASO confused4

ja nie piszę, że gó...no kupiłeś tylko kupiłeś termostat akurat jak wszystko wskazuje na błędne wskazania (czyli uszkodzenie) czujnika temperatury. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij czytać od :...

To akurat jest mi znane (wręcz wykute na pamięć :tongue4:) i nie raz już sprawdzałem czujniki, ale dla pewności sprawdze jeszcze raz :wink4:

Jeśli czujniki są OK to pozostaje nieszczęsny termostat. :wallbash:

_________________________________________________

[br]Dopisany: 23 Kwiecień 2009, 19:41_________________________________________________Wracam z logami czujników na zimnym silniku:

Temperatura na zewnątrz ok. 17 stopni.

Engine 007

01-007.jpg

oraz Kombiinstrument 003

17-003.jpg

Dodam, że na klimatroniku w kanale 49 była temperatura 45 st. :mysli:

_________________________________________________

Przegoniłem furmanke ta trasie 15km i oto logi rozgrzanego motoru:

Engine 007

01-007g.jpg

oraz Kombiinstrument 003

17-003g.jpg

na klimatroniku w kanale 49 była temperatura 85 st.

Co Panowie o tym sądzicie?? Termostat do wymiany? :wallbash:

[br]Dopisany: 25 Kwiecień 2009, 17:25_________________________________________________Dzisiaj wyjąłem czujnik temperatury i zobaczyłem, że jest pęknięty dookoła części z tworzywa i chyba będe musiał kupić nowy. Jest on koloru niebieskiego i powiedzcie czy ten z allegro jest dobry? Mogę taki kupić? tutaj aukcja http://www.allegro.pl/item617600426_czujnik_temperatury_audi_a4_vw_passatb5_oryginal.html

Jak ten powyższy się nie nadaje to może ma ktoś namiary na oryginał (do ASO mam za daleko :()[br]Dopisany: 30 Kwiecień 2009, 19:46_________________________________________________Witam po wymianie czujnika. Zrobiłem trase ok 10km i stwierdzam, że nic się nie zmieniło :wallbash: Temperatura najwyższa jaką pokazał kanał 49 klimatronika to 85 stopni.

Czy u mnie już tak będzie??

Czy to termostat??

Co o tym sądzicie??

Podpowiedzcie cosik :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...