Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Aktualizacja map MIB Audi


pipen
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Muskel1,

Rekomendowane odpowiedzi

Konwersji nie przeprowadza się ani za pomocą OBD11 czy VCDS. Jak nie masz pojęcia jak to lepiej szukaj kogoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę nigdzie znaleźć szczegółów jak to trzeba przeprowadzić.. dzięki pomoc w temacie, jak oddam na kodowanie lamp to zrobię konwersję przy okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizować mapy można bez zapłonu, a jak jest z podnoszeniem wersji softu? Też można bez włączonego zapłonu/bez uruchomionego silnika?

 

Edit: można, to było raczej logiczne 🫣

Edytowane przez sayan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwotnie miałem wersję 2148, podniosłem po kolei aż do wersji 3344, zainstalowałem MIB zgodnie z instrukcją, ale nie mam opcji „Create backup of your unit and keep it safe”.

Mam tylko takie opcje jak na zdjęciu, ktoś wie co zrobiłem źle?

IMG_2081.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

system powinien już zrobić backup, a jak nie ma na SD to wejdź w Backup_restore i tam szukaj opcji do zrobienia backupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warsztat Audi piszę listy z propozycją aktualizacji oprogramowania. Mam 3346 1438.

Dwa razy próbowali i nie dali radę.

Chyba muszę wycofać patch i skasować min aby im zadziałało?

Albo może wystarczy reset factory settings?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2023 o 09:40, MaTeo85 napisał(a):

system powinien już zrobić backup, a jak nie ma na SD to wejdź w Backup_restore i tam szukaj opcji do zrobienia backupu.


dokładnie tak jak napisałeś w Backup_restore była opcja zrobienia backupu, @MaTeo85 dzięki za pomoc.


W zielonym menu zaznaczyłem opcję SWDL i od razu z czerwonego menu wrzucam aktualizację do 3346, zaznaczam zdefiniowane przez użytkownika, wybieram wszystko i aktualizuj, po pewnym czasie wyskoczył błąd odczytu „tuner” i trzy opcje do wyboru: anuluj, spróbuj ponownie i anuluj aktualizację. Po wybraniu spróbuj ponownie, wyskakuje ten sam komunikat, wybrałem anuluj aktualizację, chwilę pomieliło i mmi uruchomiło się ponownie, w czerwonym menu pojawiła się wersja 3346, teraz normalnie mogę instalować MIB, patch i mapy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sayan01 napisał(a):

teraz normalnie mogę instalować MIB, patch i mapy?

Tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem w slot 1 kartę z MIB i patchem (już dla softu 3346), ale zanim cokolwiek zainstalowałem z ciekawości spróbowałem uruchomić GEM i ku mojemu zdziwieniu uruchomiło się z dwoma wierszami: production i M.I.B., zrobiłem backup i uruchomiłem patcha, po zakończeniu sprawdziłem kody FEC i są jak na poniższym zdjęciu czyli wszystko się udało.

 

IMG_2089.thumb.jpeg.d4e4b45db1b390398ee6f8e1fda5e592.jpeg

IMG_2088.thumb.jpeg.c9184e236de3b7a8565ed0f5bd38f9c5.jpeg
 

Czy możliwe jest to, że ktoś kiedyś VCDSem aktywował GEM i ta aktywacja jest niezależna od wersji softu?

Chyba, że jak na sofcie np. 3344 aktywowałem GEM i MIB z karty to aktualizacja softu na wyższy usuwa tylko patcha a aktywacje GEM zostawia?
 

Dodatkowo zauważyłem, że na wersji 3346 jak przez MMI chce do kogoś zadzwonić to przy kontakcie jest mały trójkącik (zdjęcie poniżej), po wybraniu kontaktu pojawia się numer pod kontaktem i ponownie muszę wybrać aby zadzwonić, na wcześniejszych softach tego nie było, można jakoś to wyłączyć tzn. Żeby po najechaniu na kontakt i wybraniu od razu dzwoniło?

 

IMG_2087.jpeg.7c5438cdfa2ab2fbc14068ea716a6171.jpeg

Edytowane przez sayan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patch musi być wgrany od nowa po aktualizacji wersji.

Na załączonym zdjęciu masz aktywny  kod FEC tylko na mapki 2018/2019

 

Narzędzie M.I.B. aktywuje zielone menu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Muskel1 napisał(a):

Patch musi być wgrany od nowa po aktualizacji wersji.

 

To wiem, że aktualizacja usuwa patcha i trzeba go od nowa wgrywać.

Mi chodzi o to, że na wersji 3344 zainstalowałem MIB, aktywowałem SWDL i od razu zaktualizowałem do 3346 (bez wgrywania patcha na 3344) to na 3346 znów muszę instalować MIB skoro mogę je wywołać bez instalowania?

Po przejściu na 3346 wywołałem od razu GEM i przez MIB puściłem patcha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.

 

Czyli finalnie po wgraniu patcha powinienem mieć kod 023000ee, nie mogę mieć 0230001e i 023000ee jednocześnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz skoro mam 3346, ale brakuje tego kodu to mogę jeszcze raz z czerwonego menu zainstalować 3346 i powtórzyć wszystkie kroki z instalacją MIB i patchem?

 

Edit: nie musiałem nic więcej robić, wystarczyło wgrać mapki, wszystko śmiga. Dzięki @MaTeo85 i @Muskel1 za pomoc

Edytowane przez sayan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...