Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Aktualizacja map MIB Audi


pipen
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Muskel1,

Rekomendowane odpowiedzi

OK. Dzięki za info. 

I to normalne że nie pokazuje mi teraz też wskazań nawigacji na liczniku ? 

Po południu spróbujemy to ogarnąć zobaczymy czy się uda i błąd zniknie i pojawią się strzałki na liczniku :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dokładnie masz na myśli, nie pokazuje wskazań na liczniku?

 

Błąd SVM nie ma na to wpływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak. wcześniej jak miałem ustawiona nawigację to poza wyświetlaczem centralnym pokazywał mi po przełączeniu strzałki na liczniku z zegarami teraz mam tylko kompas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Bo jak pisałem mam uruchomiony soft dot CAR Play ale nie mam fizycznie dołożonych portów USB. dopiero bedę wymieniał port na podwójny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz kompas bo uruchomiłeś AA/CP a nie dołożyłeś portów. Przy AA/CP kompas pokazuje się między zegarami gdy podpięty jest telefon. Najwidoczniej pojedyńczy port sprawia, że auto "myśli", że podpięty jest telefon (inna pinologia). Po dołożeniu podwójnego portu problem powinien zniknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki. akurat to mi nie przeszkadza bo zaktualizowane mapy pozuje na MMI i są naprawdę dokładne z tego co sprawdziłem, ale zauważyłem zmianę w tej kwestii. Najważniejsze żebym rozwiązał problem z tym błędem SVM. 

A kwestia portów USB to jak sie zrobi cieplej to ogarne tak samo jak kwestie grzania lusterka od strony kierowcy .Standardowy błąd przerwa lub zwarcie do masy, musze zwalić boczek i sprawdzić wiązkę :) 

Tak czy tak wielkie dzieki za pomoc . napisze czy zmiana SVM była skuteczna. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minut temu, BRUNO napisał(a):

kwestie grzania lusterka od strony kierowcy .Standardowy błąd przerwa lub zwarcie do masy,

Nie ściągaj boczka bo tam przyczyna nie leży. Albo wkład się pożegnał albo styki na wkładzie zaśniedziały. Zdemontuj wkład lusterka, odepnij te dwa przewody, przeczyść i podepnij ponownie. Jak to nie pomoże to wkład spalony. Możesz także zmierzyć wkład miernikiem, jaką wartość rezystancji pokazuje. Sprawny wkład powinien pokazać 5-6 Ohm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wkład mierzony i zmieniany na nowy, konektory nowe zrobione styki poczyszczone i raz dziala grzanie raz nie w vcds pokazuje bład zwarcie masy lub zerwana wiązka. Ale tu spokojnie sobie ogarnę bo tu wiecej dłubania bedzie . Musze przemierzyć ciągłaośc instalacji od sterownika w drzwiach do lusterka przez kierunkowskaz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie sama wiązka w drzwiach w takim razie nie może się uszkodzić. Może było tam już coś grzebane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może coś sie wydarzyło w tym łączniku miedzy drzwiami a autem. musze rozebrać pomierzyć kabelki i będzie wiadomo. ale póki co chce zamknąć temat MMI , później wezmę się za resztę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc zrobiłem jak pisałeś w tym linku i co prawda nie zrestartował mi MMI i po scanowaniu nie pokazał tyle błędów tylko te co były czyli lusterko w drzwiach kierowcy , moduł komfortu nieobsługiwany i ten od nośnie wersji softu ale po kasowaniu ten ostatni zniknął i mam nadzieje że już sie nie pojawi :)

wiec jeszcze raz dzięki za pomoc i do miłego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł komfortu nie obsługiwany bo masz chińskiego klona. Pomyśl nad zakupem oryginału😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiem o tym :) lepszy taki niż żaden póki co taki wystarczy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. 

 

Mam małą nawigację delphi wersja MHS2_ER_AU_P0448

czy muszę wgrywać po kolei softy do P2035?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lukasz19tdi napisał(a):

witam. 

 

Mam małą nawigację delphi wersja MHS2_ER_AU_P0448

czy muszę wgrywać po kolei softy do P2035?

nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2024 o 20:38, Jari1234567 napisał(a):

Wgrywałem jakiś czas temu to 4M0906961CC_MHS2_ER_AU_P2035_MU0235.7z potem MHS2_Activator_Made_By_Congo_v2.5_Nevermore.zip  a potem to _patch_P2035_v2.7z Co zauważyłem to pozmieniało mi częściowo FEC. Częściowo mam te same ale nie które usunął a dodał inne !!!

Były:

00030000

00030001

00040100

00050000

00060100

00060200

00060300

00060400

00060800

00060900

00070200

023000f0

023100f0

023d00f0

0250001c

025000f0

025100f0

025d00fo

 

A są:

00030000

00030001

00040100

00050000

00060700

00060800

00060900

00060a00

00060b00

00070200

00070400

0250001c

025000ee

Ogólnie nie widzę różnicy - wszystko działa tak jak działało przedtem.

 

W FEC LOGGING nic się noe zmieniło:

00040100

0250001c

00050000

00070200

 

A wiadomo kiedy wyjdą nowe mapki z 2024 dla mojej wersji?!

Czy po takim zabiegu masz na środku licznika komunikaty z nawigacji, jeżeli wyznaczysz jej cel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.02.2024 o 23:19, lukasz19tdi napisał(a):

Czy po takim zabiegu masz na środku licznika komunikaty z nawigacji, jeżeli wyznaczysz jej cel?

Pokazały się nowe mapki 2024 do Delphi. Na tym forum podałem link: Dział A4 B9 - Nawigacja. 

Tak. Po takim zabiegu wszystko działa poprawnie. Mam odblokowaną funkcję, że zamiast strzałek kierunkowych nawigacji między ,,zegarami,, mam normalną mapę taką jak na monitorku!!! Licznik mam ze zwykłymi ,,zegarami,, a po środku kolorowy wyświetlacz.  Jak to odblokować jest na tym forum: Dział A4 B9. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...