Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kierownica nie wraca do pozycji 0


Koziar993

Rekomendowane odpowiedzi

Hej ! Wracam raz jeszcze z problemem z a4 b6 1.8t Quattro . 

Miałem problem z nie wracajacą kierownica do pozycji 0 i wyjąca pompa wspomagania ( 4 pompy nie pomagały ).
 
Teraz założyłem wspomaganie od 2.0diesel b7 1N1( jak moje ) pompa 120 bar , magiel to samo , końcówki drążków też z b7 ( są takie same prawda ??? ) I pojechałem na zbieżność . 

Kierownica chodzi trochę ciężej ale nie mam z tym problemów , ale dalej nie wraca na swoją pozycje 0 , dodam że w ogóle ciężko jej wrócić . 

Jeśli chodzi o zawieszenie przód - nowy kpl wahaczy z regum.pl 
Tyl- źle ustawiony bo muszę wymienić gumy na " już" - lewe koło 0.50 a prawe -1.50 . 

Do tego na jednym z przewodów od zbiorniczka do chłodnicy musiałem dosztukować " redukcję" bo coś mi nie pasowało i zwężyłem przewód o 3mm na długości 5cm , czy to może mieć jakiś negatywny wpływ ?

Czy może szukać gdzieś lewego powietrza ?

Jest ktoś z opolskiego  ? Opadają mi ręce już a to chyba 5 magiel już i pompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś grzebał przy "nakrętce kasującej luz" w maglownicy. Ogólnie po takim zabiegu nawet przekręceniu nakrętki 1/4 obrotu kierownica będzie miała problem z wracaniem do swojej pozycji zerowej a nawet w ogóle nie będzie wracała i jak w miejscu skręcisz kołami na max w któraś stronę to tak będziesz mógł robić kółka bez trzymania kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed kupnem maglownicy siedziałem w aucie w którym wszystko pracowało idealnie , dlatego zdecydowałem się na zakup.

Dziwne jest to,że podczas podniesienia auto do góry i odpaleniu nawet wtedy ciężko chodzi jak kręcę za koła . Zastanawiam się czy wahacze mogą mieć  tym coś wspólnego, ponieważ sworznie bardzo ciężko się wyginały .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaworki w układzie wspomagania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.07.2022 o 20:49, Koziar993 napisał:

Jeśli chodzi o zawieszenie przód - nowy kpl wahaczy z regum.pl 

Masz winowajce. Miałem to samo,\. Zresztą nie tylko ja, z czasem sie  wyrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, whyduck1 napisał:

Masz winowajce. Miałem to samo,\. Zresztą nie tylko ja, z czasem sie  wyrobi.

Właśnie dużo osób mi to pisze na Facebook itp. no coz , czyli chwilowo zamknę temat i będę czekał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.07.2022 o 11:32, Koziar993 napisał:

Właśnie dużo osób mi to pisze na Facebook itp. no coz , czyli chwilowo zamknę temat i będę czekał .

Ja od wymiany wahaczy od regum przejechałem ok 20 tys km i dalej nie wraca kiera a w międzyczasie wpadła pompa 130 i servotronic. Na parkingu jak bym skręcił maksymalnie i zaczął jechać to auto by jechało w kółko a kiera nie wróci 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...