Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szarpnięcie z 1 na 2


SZALONY_DZIK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Mam problem z nowym nabytkiem 1.8t avi a mianowicie:

Ruszam powoli czuć delikatne drgania...rozpedzę się wciskam sprzęgło i jest szarpnięcie (głowa poleci czasami do przodu) ,innym razem po wciśnięciu sprzęgła dojdzie jeszcze stuk.Na następnym skrzyżowaniu problem ten nie wystąpi.Kiedy ruszę agresywnie problem szarpnięcia i stuku jak narazie nie wystąpił.Mialem już kilka razy tak że przy 3tys obrotów na 1 biegu po wciśnięciu sprzęgła delikatnie chcę wbić 2 i wtedy lewarek jakby sam chciał wyskoczyć z przełożenia 1 w dół.Zauważylem że na skręconych kołach problem z ruszaniem prawię nie występuje.Sprzegło bierze dobrze nie ślizga się,wydaje mi się że jest może trochę twarde ale jeszcze miesiąc temu jeździłem audi też b6 z nowym sprzęgłem (później mi ją rozbili) więc twarde sprzęgło to może być kwestia przyzwyczajenia.Lewarek biegów nie ma luzów, drży ale minimalnie na obciążonym silniku ,na luzie stoi ładnie.Dodam że audi jest obniżona i na każdym progu, krawężniku itp  może uderzać chyba o mocowanie skrzyni (nie wiem nie znam się). Zdecydowałem się wymienić wszystkie amortyzatory i sprężyny na ,,normalne" bo tak nisko nie da się jeździć po mieście. Jestem umówiony do mechanika ale na 12.07 ,auto świeżo kupione,ciężko mi się śpi, ciągle myślę że jakiś remont skrzyni mnie czeka.Pomozcie proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super dzięki za odpowiedź, czyli te wyskakiwanie biegu po wciśnięciu sprzęgła jest od drgań? Dlatego raz jest dobrze a raz źle? Dobrze rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy ostatnio płyn hamulcowy zmieniałeś? może wysprzęglik nie daje już rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 3 dni temu także nie mam pojęcia kiedy był zmieniany,ale napewno to sprawdzę dzięki za info .

To może mieć coś wspólnego z olejem pod dywanikiem kierowcy? Wydaje mi się że mam tak płyn hamulcowy....

Tłusty płyn/olej już raz wycierałem i dziś znowu było trochę mokre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zauważyłem że czasami mam twarde sprzęgło... Jeszcze mam go za krótko by być w 100%pewnym ale chyba jak jeździłem po mieście dłużej to ciężej sprzęgło chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metaliczny dźwięk przy zmianie biegu z 1 na 2 powodowała frontowa poduszka silnika, praktycznie jej nie było.

Szarpnięcie się zmniejszyło ale pojawia sie czasami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlokalizowalem wyciek płynu,wyciek pojawia się w miejscu takim jak na zdjęciach... Jest to pod kolumną kierowniczą i po ściance pod pedałami leci w dół pod dywanik.Co to może być? Mam papier że maglownica była regenerowana 3 lata temu. Proszę o pomoc

IMG_20220717_110428.jpg

IMG_20220717_110433.jpg

IMG_20220717_110444.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...