Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z wentylatorem chłodnicy + wysokie ciśnienie klimatyzacji


Grze Gorz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od jakiegoś czasu mam problem z wentylatorem chłodnicy. Na początku (przez obfite deszcze) wentylator nie przestawał pracować po zgaszeniu silnika, aż do rozładowania akumulatora.

Później jednak się w ogóle nie załączał (wentylator działał po podłączeniu do VAGA)

Odłączyłem wentylator i wymieniłem : sterownik oraz czujnik temperatury płynu chłodzącego. Przy okazji jeszcze termostat.

W podszybiu padł mi przekaźnik 219 od sterowania ECU, został wymieniony działa. Jednak problem pozostaje, wentylator nie włącza się po rozgrzaniu silnika. Płyn chłodzący mi wrze... Wentylator działa po podpięciu na krótko - (jednak teraz przez VAGA nie chce się załączyć).

Co mogę sprawdzić wymienić, co jeszcze odpowiada za sterowanie wentylatorem?

dodatkowo klimatyzacja nie chce mi się załączyć, czy to ma jakiś związek z wentylatorem lub jego sterownikiem? Wyskakuje błąd za wysokiego ciśnienia (CZUJNIK G65) VAG Pokazał ciśnienie 33 bary.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze : czujniki zamienniki? Jakiej firmy? Jakie wskazania na zimnym, wyłączonym silniku? Chodzi o temperaturę i ciśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wentylaror się nie załącza to i klima nie będzie działała. Wraz ze wzrostem temperatury rośnie ciśnienie w układzie dlatego wyłącza Ci klimę przy osiągnięciu wartości 33 Bar żeby Ci układu nie rozwaliło. W przeciwnym razie ciśnienie rosłoby do rozszczelnienia układu. Na wyjściu z chłodnicy jest czujnik  temperatury płynu G83. Sprawdź w blokach pomiarowych jakie wartości podaje. Jest on między innymi odpowiedzialny za załączanie się wentylatorów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...