Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Radio nie fabryczne nie uruchamia sie :(


adas999

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z radiem chinskim nie chce sie uruchomic posiadam bose kupilem adapter zeby graly glosniki nie wiem czy kable w wtyczce iso sa ok  kolejnoscia zauwazylem ze zolty z czerwonym pozamieniany auto po podlaczeniu wszystkich wtyczek nic  nie wyswietla  foty kable z radia oraz z auta oraz co w instrukcji radio wczesniejsze Symphony 2003 rok audi a4 b6

20220716_171457.jpg

20220716_171434.jpg

20220716_171128.jpg

20220716_142247.jpg

20220716_142237.jpg

20220716_142056.jpg

20220716_171546.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz stare radio pod ręką, zobacz czy pierwsze 4 piny z chińskiego radia dobrze trafiają do pinów z ori instalacji.

Podpowiem ze w audi nie ma sygnału po zapłonie do radia, jest tylko stały +, czyli może być tak że musisz doprowadzić do radia sygnał zapłonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolega ma can-bus dekoder? Bo jak nie chce niczego rzeźbić w instalacji to będzie potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pila24 a można prosić o linka co kupic dokładnie mam tylko adapter do tylnych glosników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierw może napisz jaki masz model radia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz dokładnie jaki model,to radio z linku ma wbudowany can-bus dekoder i widzę że ma inne wtyczki.

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam te samo te same wtyczki tylko gotową iso co jest na zdjeciu zamowilem z allegro reszta jest w pudelku 

RADIONAWIGACJE.PL

System Android 8.1, czterordzeniowy procesor, 1GB pamięci RAM, Wi-Fi, Bluetooth...

 

Edytowane przez adas999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o gniazda z tyłu radia,na Twoich zdjęciach jest jeden rząd białych gniazd 

20220716_171128.thumb.jpg.94cdd06238220e365ee12c98b4ee769d.jpg.0933e52eef10f11b843c8116d7133352.jpg

A na tym z allegro są 2 rzędy gniazd,dlatego pytalem czy to te same radio.

601945198_Screenshot_20220717-124357_SamsungInternet.jpg.465c540133822cad6bb6e4aff6a3ec67.jpg

Jeżeli jest takie samo to ma canbusa wbudowanego,musisz wymusić start radia (+12v na piny A2 i A3,masa na A1) I jak się uruchomi to poszukać opcji startu poprzez can. Wówczas odłączyć trzeba będzie napięcie z pinu A3 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pila24jednak rozni sie u mnie wyglada to tak 

20220717_135639.jpg

Edytowane przez adas999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napisz jaki to model,bo inaczej to będą same domysły 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, pila24 napisał:

To napisz jaki to model,bo inaczej to będą same domysły 

Problem w tych chińskich badziewiach, że tam pewnie nigdzie nie pisze ani marka ani model  bo to wszystko jest no name szrot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, adas999 napisał:

@pila24 Nigdzie nic nie pisze jaki to model ;/

To wymuś uruchomienie jak wyżej napisałem,wtedy sprawdź w opcjach czy jest canbus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pila24Wymusilem uruchomienie w ustawieniach nie mam nic o canbusie widocznie piny we wtyczce wystarczy pozamieniac? I pytqnie czy jak nie bd mi sie wylaczca radio po zaplonie to czy jak je wylacze przyciskiem nir bedzie mi rozladowywac aku?

 

 

20220717_170213.jpg

Edytowane przez adas999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, adas999 napisał:

@pila24Wymusilem uruchomienie w ustawieniach nie mam nic o canbusie widocznie piny we wtyczce wystarczy pozamieniac? I pytqnie czy jak nie bd mi sie wylaczca radio po zaplonie to czy jak je wylacze przyciskiem nir bedzie mi rozladowywac aku?

 

 

20220717_170213.jpg

Zdaję się że radio potrafi wykryć podłączony can,tą czarną wtyczkę fabryczną w której jest dużo kabli masz podłączoną? Pokaż dokładniejsze zdjęcia z instrukcji,najlepiej by było ogarnąć sterowanie poprzez can,wówczas można by było z kiery również sterować o ile masz taką z multifunkcją 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, adas999 napisał:

pytqnie czy jak nie bd mi sie wylaczca radio po zaplonie to czy jak je wylacze przyciskiem nir bedzie mi rozladowywac aku?

Tak,będzie wciągało aku zbyt szybko. W obecnym stanie podłączenia nie używaj tego radia,albo napięcie po zapłonie trzeba dołożyć,albo ogarnąć canbus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, pila24 napisał:

Tak,będzie wciągało aku zbyt szybko. W obecnym stanie podłączenia nie używaj tego radia,albo napięcie po zapłonie trzeba dołożyć,albo ogarnąć canbus

A ktory to kabel w tej wtyczce moze byc po zaplonie ? Fabrycze radio gasnie mi mi po wyjeciu kluczykow 

20220716_142056.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...