Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Kopci przy wypalaniu dpf

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam serdecznie. zauważyłem ostatnio ze podczas wypalania dpfa samochód mocno kopci, w dodatku mocno czuć olejem. Co to może być??Dodam ze samochód nie puścił nigdy nawet dymka...

Opublikowano

Uzupełnij profil kolego bo nawet nie wiadomo o jakim aucie mowa.

Opublikowano
  • Autor

a4 b8 lift Właśnie uzupełniłem :)

Opublikowano

Jaka jest wartość popiołu w sterowniku?

Opublikowano
  • Autor

zawartosc popiołu w oleju 0.01l

obliczona masa sadzy 5.63g

 

Opublikowano

Jaki masz przebieg?

Opublikowano
  • Autor

250 +

Opublikowano

Czy dpf był czyszczony lub wymieniany? Wartość popiołu nie pasuje do przebiegu. Masz 10 ml popiołu, gdzie przy przebiegu 250+ powinno być ok. 130ml 150ml.

Ktoś wyzerował wartość popiołu. 

Opublikowano
  • Autor

hmm nie wiem jestem właścicielem od kilku miesięcy....To mógł każdy wyzerować np VCDS?? czy serwis??

 

To o czymś Zle świadczy???

Opublikowano

Wszystko zależy od tego czy wartość została tylko wyzerowana czy dpf został wymieniony/wyczyszczony i dopiero wyzerowany. 

 

Jazda z zapchanym dpfem nie jest zdrowa dla silnika. Jakie masz wartości różnicy ciśnień na wolnych obrotach i przy 2500 obr/min (na biegu jałowym)?

Opublikowano
  • Autor

Na wolnych obrotach na postoju ,zaraz po procedurze wypalania mam 3 hpa

 

Przy 2500 nie sprawdzałem szczerze mówiąc 

 

Opublikowano

3hPa na wolnych obrotach jest ok.

Opublikowano
  • Autor

samochód normalnie przyspiesza nie wydaje mi się żeby był zapchany, czy coś nie kopci z rana nie kopci przy butowaniu nic!! ale jak wypala dpf to strasznie puszcza chmurę biało -niebieski kolor i wyraźnie czuć olej. Wydaje mi się tylko że za dużo pali... ale pewnie te samochody tak maja

 

Może turbo puszcza olej?? ale to chyba by cały czas kopcił

Opublikowano

Jakiego koloru jest ten dym?

Ach doczytałem. Wczasie regeneracji dpf może dymic na biało.

Oleju Ci nie przybywa?

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano
  • Autor

biało niebieski wydaje mi sie.... ale czuć 100% ze to olej

 

nie nie przybywa

Opublikowano

Ktoś czyścił DPF-a albo wymieniał przed Tobą? Miałem w Superb 2.0TDI 140KM taki problem. Zrób pomiar dynamiczny na 3 biegu głównie interesuje pomiar różnicy ciśnienia. 

U mnie problemem był DPF, został wsadzony zamiennik. Po wypaleniu różnica ciśnienia była ok 230-250hPa. Przypuszczam, że dymienie siwy zmieszany z niebieskim przy wypalaniu wystepuje powyżej  280hPa różnicy ciśnienia. Zapach dymu taki śmierdzący, gryzący. 

 

Opublikowano
11 minut temu, mazur1990 napisał:

Ktoś czyścił DPF-a albo wymieniał przed Tobą?

Przecież napisał u góry, że tego nie wie bo auto ma od niedawna. 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.