Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Multitronic szarpanie na lekkim gazie


Oski766

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , dużo jest tematów na temat problemu z szarpaniem , lecz opiszę mój problem , bo szukam pomocy w szczegółowej naprawie , jutro wyciągam skrzynie i zabieram się za demontaż i sprawdzanie elementów , być może ktoś mi jest w stanie pomóc na które elementy patrzeć w szczególności i co odpowiada za ten problemu. W samochodzie nie byl wymieniany olej w skrzyni , ja zrobiłem to 1 raz na przebiegu 180tys km i zaczęly się problemy , przy puszczeniu hamulca bez dodaniu gazu jedzie , później dodam gaz jest w porządku nie szaprie , natomiast jak dodam odrazu trochę gazu jest chwila zwłoki i dopiero po chwili zaczyna łapać i szarpnie , gdy dodam dużo gazu problemu praktycznie nie ma , gwałtowniej rusza wiaodmo ale bez szarpnięcia , na wstecznym jest wszystko w porzadku , problem pojawia się zarówno na d jak i na s , wcześniej zalalem motula , natomiast po kilku tysiącach wymieniłem znowu olej ale tym razem na ravenol , po wymianie oleju na ravenol tak jakby problem ustal na kilka dziesiąt kilometrów , ale później znów się pojawiło szarpanie , olej jak spuszczałem był ciemny nie był dokonca czysty , filtry również wymieniane , z tego co czytałem w środku w skrzyni jest jeszcze jakiś filtr który na pewno wymienię po rozebraniu , natomiast doczytałem się też możliwych przyczyn na tarczkach ciernych oraz na wałku wejściowym na którym jest chyba jakieś uszczelnienie czy coś takiego ,proszę o pomoc , z góry dziękuję , pozdrawiam.

 

Samochód a4 b8 lift multitronic 0aw NYM, silnik 2.0tdi CJCA.

 

Jak do tej pory mam zdjęcie tylko tych kół od sterownika z tyłu skrzyni , tak to wygląda jak na zdjęciu, były troszkę przybrudzone 

 

 

20220803_182530.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...