Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Po wciśnięciu pedał sprzęgła zostaje w podłodze


Patko
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Patko,

Rekomendowane odpowiedzi

Od niedawna posiadam A4 Avant 1.8 benzyna rocznik 2003.

Od czasu do czasu po wciśnięciu pedału sprzęgła pozostaje on w podłodze i sprzęgło jest zesprzęglone, nie da się zmienić biegu. po podniesieniu pedału wszystko jest OK aż do następnego razu za parę dni. Jaka może być przyczyna i czy usterka łatwa w naprawie?

Edytowane przez Patko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docisk nie jest słaby bo sprzęgło nie ma poślizgu i pedał w 90% odbija prawidłowo. Mam pytanie, czy pod pedałem sprzęgła jest pompa siła jest przenoszona hydraulicznie, czy pedał z dociskiem połączony jest tylko mechanicznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak jak widzę nie ma chętnych do rozmowy i problem muszę rozwiązać sam! Problem jest w tym, czy pompa hydrauliczna nie podaje ciśnienie do siłownika czy siłownik jest w jakimś stopniu niesprawny? Odpowiedź Dew jest arbitralna i wręcz arogancka bo opisałem w miarę dokładnie objawy! Kłopot w tym że pojawiają się od czasu do czasu i to w momencie kiedy chcę zmienić bieg np na niższy, wciskam sprzęgło a biegu nie da się przełączyć i jest dalej zesprzęglone a pedał pozostaje w podłodze. Po podniesieniu go do górnej pozycji i ponownym wciśnięciu wysprzęglenie i zmiana biegu jest prawidłowe. Powodem może być więc pompa lub nieszczelny siłownik. A może zapowietrzenie układu? Płynu hydraulicznego jest po korek.

Edytowane przez Patko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz, że docisk jest ok? Rozbierałeś to wszystko i widziałeś na własne oczy? Nie ślizga się bo tarcza dobra i łapie wcześnie. Tak czy inaczej musisz skrzynię zrzucić, bo możliwe, że i czop łapy docisku się wyrobił lub sama łapa pękła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Sprawa pedału sprzęgła rozwiązana. Potrzebna była wymiany pompy sprzęgła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...