Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Oil catch tank


Turbo1990

Rekomendowane odpowiedzi

Czy  "'Oli Catch tank"  można zastąpić oryginalną odmę , czy lepiej zostawić oryginalną i ewentualnie dołożyć  w obwód odmy łapacz ?. 

Chyba że lepiej nic nie kombinować i zmienić na oryginał ?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyściłem teraz ten układ. Tragedi nie było ale był tam jakiś niewielki szlam . Test korka wlewu oleju niby wychodzi okey , Czyli go nie zasysa i po otwarciu delikatnie podskakuje , ale mam trochę oleju w dolocie więć się zastanawiam czy najpierw nie wziąć się za odmę a jak to nic  nie pomoże to wtedy może turbo . 

Zastanawiam się czy jak dołożę catch tank to bedzie wyłapywać olej i nie będę miał potem zasranych rurek z odmy . 

dolot.jpg

przepustnica.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamontowałem u siebie OCT własnej roboty i coś tam się zbiera, zdecydowanie lepsze to niż jakby to miało trafić prosto w turbo. Po pół roku od montażu OCT na turbo praktycznie tyle co film oleju niż jakiekolwiek plamki czy malutkie kałuże. Tzw. śladowe ilości.

 

Jak dla mnie to obowiązkowy zabieg:
1. egr off
2. chip + fmic

3. oct

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ivanek SAI wywalone, EGR wywaliłem wczoraj i zaślepiłem. OCT masz samo czy dodatkowo dołożone w seryjny obwód odmy . Chodzi mi czy wywalić seryjny zawór odmy i zastosować sam OCT czy zrobić je w szeregu ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Turbo1990 napisał:

@Ivanek SAI wywalone, EGR wywaliłem wczoraj i zaślepiłem. OCT masz samo czy dodatkowo dołożone w seryjny obwód odmy . Chodzi mi czy wywalić seryjny zawór odmy i zastosować sam OCT czy zrobić je w szeregu ? 

 

W szeregu mam, odma -> oct -> dolot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...