Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy te koła będą bardzo wystawały poza obrys auta?


Kuba_aaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, posiadam a4 b7 avant i zawieszenie sline i czy felgi r19 et30 8.5j z opona 235 35 nie będą obierały i tarły w tym aucie? 

Sprzedawca pisze ze wcześniej jeździły w turanie

Edytowane przez Kuba_aaaa
Nie podanie informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam A4 B6 na fabrycznym zawieszeniu 1BA (przód mam talerzyki pod sprzężyny od b5) i opony R18 235/40. Kalkulator w necie mówi że średnica zewnetrzna moich kół jest mniejsza o 2mm od twoich. Moge ci powiedziec że z tyłu mi tarła opona o błotnik przy mocniejszych zakrętach albo jak wsiadło kilka osób na tył. Dodam też że mam butle LPG. Ale zrobiłem lekki camber na zbieżności i wszystko jest super. Z przodem nie miałem żadnych problemów. Mam nadzieje że jakoś pomogłem :D 

Też ET30 oczywiście

Edytowane przez ama11deus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, ama11deus napisał:

Mam A4 B6 na fabrycznym zawieszeniu 1BA (przód mam talerzyki pod sprzężyny od b5) i opony R18 235/40. Kalkulator w necie mówi że średnica zewnetrzna moich kół jest mniejsza o 2mm od twoich. Moge ci powiedziec że z tyłu mi tarła opona o błotnik przy mocniejszych zakrętach albo jak wsiadło kilka osób na tył. Dodam też że mam butle LPG. Ale zrobiłem lekki camber na zbieżności i wszystko jest super. Z przodem nie miałem żadnych problemów. Mam nadzieje że jakoś pomogłem :D 

Też ET30 oczywiście

 

A jaka szerokość felgi masz? Bo też mówisz o r18 a właśnie zastanawia mnie temat r19 w tym samochodzie i ciekawy jestem czy na 19 nie było by jeszcze gorzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kuba_aaaa napisał:

Mam pytanie, posiadam a4 b7 avant i zawieszenie sline i czy felgi r19 et30 8.5j z opona 235 35 nie będą obierały i tarły w tym aucie? 

Sprzedawca pisze ze wcześniej jeździły w turanie

Felgi podejdą. Nie powinno przycierac. Chociaż te parametry są prawie na granicy i opona też będzie miała na to wplyw. Ja miałem felgi 19 9j et 35 z opona 235/35 i było wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Rob@k napisał:

Felgi podejdą. Nie powinno przycierac. Chociaż te parametry są prawie na granicy i opona też będzie miała na to wplyw. Ja miałem felgi 19 9j et 35 z opona 235/35 i było wszystko ok.

 

A jak jechałeś w kilku lub ja dziurach czy zakrętach ostrych? 

A mówiąc o oponie co masz na myśli? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kuba_aaaa napisał:

 

A jak jechałeś w kilku lub ja dziurach czy zakrętach ostrych? 

A mówiąc o oponie co masz na myśli? 

Różnie opony się naciągają przy tym samym rozmiarze. Jedne mają większy rant ochronny, inne mniejszy. To już ma wpływ czy będzie przycierac czy nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kuba_aaaa napisał:

 

A jaka szerokość felgi masz? Bo też mówisz o r18 a właśnie zastanawia mnie temat r19 w tym samochodzie i ciekawy jestem czy na 19 nie było by jeszcze gorzej

Szerokosc felgi 8J. Nie ma roznicy czy 18 czy 19, jesli chodzi o to czy bedzie obcierac. Jak dobrze dobierzesz opone to rozmiary (wysokosc) powinny byc prawie identyczne, tylko profil opony sie zmienia. 

Tutaj jest strona co troche pomaga w wizualizacji (od razu wpisałem moje po lewo i twoje po prawo)

WWW.WILLTHEYFIT.COM

Wheel and tyre fitment calculator - it calculates inset, poke, speedo error, tyre stretch and loads more.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, ama11deus napisał:

Ale zrobiłem lekki camber na zbieżności i wszystko jest super. 

 

Co to dokładnie było robione? Bo nie znam do końca znaczenia słowa camber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kuba_aaaa napisał:

 

Co to dokładnie było robione? Bo nie znam do końca znaczenia słowa camber

Jedziesz na zbieżność i mówisz, żeby z tyłu dali ci troche negatywu / pochyłu na tylnich kołach. Jak wpiszesz w google camber albo negatyw to zobaczysz o co chodzi. Takie coś ludzie zazwyczaj robią jak chcą obniżyć auto i mieć duże felgi. U nas da się tylko na tylej osi tak zrobić, a na przód trzeba kupować regulowane wahacze(jak znajdziesz jakieś w sensownej cenie to daj znać). Jeśli dobrze pamiętam to ja mam jakos pomiędzy  -1,5 do -2 stopnia ( nie chce skłamać) i wszystko śmiga, nic nie trze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...