Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[EXEO] Wymiana lusterka kierowcy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Ktoś był na tyle uprzejmy, że wyrwał mi lusterko z drzwi.

20220902_134003.thumb.jpg.096c98ee5270fcc7e41e367b6a1dffc3.jpg

Postanowiłem zabrać się do roboty. Przeglądnąłem wątek z demontażu lustra w A4 B7, w nowym Leonie, ale sytuacja mnie przerasta. W A4 jest śruba która trzyma lustro pod zaślepką, w Leonie taka śruba trzymająca jest pod zaślepką którą zdejmuje się po zdjęciu boczku. A u mnie jest blacha :( 20220902_133242.thumb.jpg.0909cc2160521676b83edcc0408372c1.jpg

20220902_133251.thumb.jpg.accc7a2e93c24179f8e9e9dddf772984.jpg

Nie da się jej odkręcić, ponieważ stanowi jedną całość z resztą drzwi. Żadna z widocznych na zdjęciach śrub nie ma związku z mocowanie lusterka. Jakieś pomysły?

Od wewnątrz wygląda to tak:

20220902_133522.thumb.jpg.682b93bd4bcdc9030beb8d76e6c10795.jpg

 

A może to lusterko można zdemontować od zewnątrz, tylko od czego zacząć?

 

Edytowane przez premiero

Opublikowano

Pod zaślepką u Ciebie nie ma śruby od lusterka,przecież w exeo lusterko wchodzi poszycie drzwi. Prawdopodobnie będziesz musiał demontować ramkę drzwi.

 

Edytowane przez pila24

Opublikowano
  • Autor

W Leonie 3 (5F) też jest w poszyciu drzwi.

Pisząc "ramkę drzwi" co masz na myśli? To co zaznaczyłem? Do tego chyba mocowana jest prowadnica podnośnika szyb?rd.jpg.e3a364b02cc1ce36ed969d1a0c8c8683.jpg

Opublikowano
25 minut temu, premiero napisał:

W Leonie 3 (5F) też jest w poszyciu drzwi.

Pisząc "ramkę drzwi" co masz na myśli? To co zaznaczyłem? Do tego chyba mocowana jest prowadnica podnośnika szyb?

Cały stelaż z podnośnikiem szyby mialem na myśli,odkręcisz od poszycia drzwi i będzie dostęp


Screenshot_20220902-182845_Allegro.jpg

Opublikowano
  • Autor

Oh f*ck. To tylko tak strasznie wygląda czy faktycznie jest z tym dużo roboty?

Opublikowano
1 godzinę temu, premiero napisał:

Oh f*ck. To tylko tak strasznie wygląda czy faktycznie jest z tym dużo roboty?

Jak pierwszy raz to trochę roboty będzie,ja u siebie wygłuszałem wszystkie drzwi to ściągnięcie ,zalozenie ramki i spasowanie zajmowało mi 30 minut.

 

https://youtu.be/Xra6Fqd5ffs

Opublikowano
  • Autor

Dzięki za link do filmiku, na pewno się przyda.

Opublikowano
  • Autor

Ok pany, dzięki za dobre chęci, ale na przyszłość jak nie wiecie, to nie doradzajcie. Rozebrałem całe drzwi, zdjąłem ramkę i !@#$@#!@.  Straciłem tylko niepotrzebnie czas.

20220904_121650.thumb.jpg.4cdb1ac5489702e467030971976bbc2a.jpg

Tego lusterka nie demontuje się od wewnątrz, tylko od zewnątrz. A patent jest banalny. Wystarczy złożyć lusterko (u mnie był problem bo silnik nie chciał go złożyć, ale w końcu się udało). Po złożeniu lusterka zobaczymy "szparkę"

20220904_123014.thumb.jpg.ac1e866b5a16fc3d8be77acc71bbc3a0.jpg

pod którą ukryta jest śruba.

20220904_123142.thumb.jpg.a6dd89b3610428059c7ac46d5eb14abc.jpg

Po odkręceniu śruby lusterko schodzi.

20220904_122849.thumb.jpg.72fe5d66340934ace6eea0b106fec965.jpg

 

Opublikowano
1 godzinę temu, premiero napisał:

Ok pany, dzięki za dobre chęci, ale na przyszłość jak nie wiecie, to nie doradzajcie. Rozebrałem całe drzwi, zdjąłem ramkę i !@#$@#!@.  Straciłem tylko niepotrzebnie czas.

A widzisz,przetarłeś szlaki dla użytkowników exeo na tym forum z lusterkiem. Niby drzwi skopiowane z a4 ale patent z lusterkiem zupełne inny. Może straciłeś czas na ściąganie ramki,ale ile teraz osób go oszczędzi czytając ten wątek,a też mając urwane lusterko w exeo ?

Opublikowano
4 godziny temu, premiero napisał:

Ok pany, dzięki za dobre chęci, ale na przyszłość jak nie wiecie, to nie doradzajcie. Rozebrałem całe drzwi, zdjąłem ramkę i !@#$@#!@.  Straciłem tylko niepotrzebnie czas.

 

Kolego po pierwsze nie jest to forum Seata Exeo tylko Audi A4 więc nie oczekuj tutaj, że wszyscy zaznajomieni są z budową tego auta. Po drugie jak już ktoś próbuje Ci pomóc, to podziękuj ładnie za pomoc a nie pisz bezczelnych postów. To, że kolega naprowadził Cię na inny trop, nie było celowym złośliwym działaniem a pomysłem wzorowanym na budowie A4, na którego forum się znajdujesz. Jeżeli jesteś niezadowolony z uzyskanej pomocy, to idź na forum Seata, być może tam otrzymasz trefne odpowiedzi. Brak słów... :facepalm:

Edytowane przez Muskel1

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.