Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Koło kierowcy, cofnięte względem pasażera.


MechanikAmator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio zauważyłem pewien problem, mianowicie koło od strony kierowcy całkowicie zużyło bieżnik po zewnętrznej stronie opony,  w reszcie kół zużycie wygląda podobnie.

Zauważyłem również, że koło kierowcy jest jakby nie na równo w całej wnęce koła, pomierzyłem względem błotników, koło kierowcy jest cofnięte w tył względem pasażera o 1, 1-5 cm. Dodatkowo prześwit Błotnik- ziemia również przy kole kierowcy jest niżej o 1 1-5 cm niż po stronie pasażera.   Dodatkowo dodam, że czasem przy ruszaniu oraz hamowaniu ( dynamiczna jazda po zagrzaniu ) słychać stuk w kole kierowcy ... 

Dodam, że zawieszenie 1BL ( elektrczyna regulacja tłumienia )

Wymieniałem :

-Sprężyny zawieszenia ( kyb )

-Mocowania amortyzatorów

-Nowe wahacze górne

-Nowe tuleje banana i wahacza poprzecznego.  

 

Amortyzatory nie posiadają żadnych wycieków, samochód również nie posiada nic krzywego aby była taka odchyłka ...

 

Nie daje mi to spokoju, planowałem zakup nowych michelinów na zimę, lecz przy takiej odchyłce po sezonie zimowym, jedną opone będę miał do wymiany ...
 

Jest mi ktoś w stanie powiedzieć co w zawieszeniu spowodowałoby cofnięcie oraz obniżenie koła o 1-1.5cm? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Langista napisał:

Na 100% dzwona nie było?

Raczej nie, wszystko wygląda poprawnie. Wahacze dolne jak i górne były wszystkie z tego samego rocznika, rocznika produkcji samochodu, także raczej odpada jakis konkretny strzał.   Ewentualnie czy wahacz ( banan ) jakby był skrzywiony da podobny rezultat? Ewentualnie jak go sprawdzić ?

2 godziny temu, Robero321 napisał:

A jak geometria robiłeś ? jakie są kąty ?

Nie robiłem geometri

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, MechanikAmator napisał:

 

Nie robiłem geometri

Od tego zacznij.. mogą być sanki przesunięte/skrzywione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Langista napisał:

Od tego zacznij.. mogą być sanki przesunięte/skrzywione.

Okej podjade na geometrie, co do sanek opuszczałem je przy okazji wymiany poduszek silnika, za bardzo to sie ich przesunąć nie da i proste też raczej są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.09.2022 o 11:57, Langista napisał:

To wyjdzie na geometrii co tam jest nie tak. Może być zwrotnica krzywa itp.

Temat raczej rozwiązałem.. 
Na początku stanąłem na parkingu na Autostradzie, zmierzylem kazdą wysokość przy każdym kole i wyszlo :

-LP 65.5 cm
-PP 66.8cm

-LT 67 cm

-PT 68 cm

 

W zasadzie odlot, każda inna, nie dawalo mi to spokoju i podczas jazdy zauwazylem tez, że lewy przód wybiera studzienki czy inne lekkie nierowności z lekkim właśnie stuknięciem, prawa strona idealnie.
Wjechałem na kanał, a tam już gołym okiem widze, że banan przy sworzniu jest wykrzywiony, i to dosyć sporo, obstawiam, że amortyzator przez to tez nie pracuje w pozycji w której powinien, a stuk jest od gumy mocującej amortyzator.  
Z racji, że z prawej strony banan jest w bdb stanie, zamówiłem oryginalny używany za 70 zł + tuleje, mam nadzieje, że wszystko się wypoziomuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu używany? Co zrobisz jak sworzeń będzie wybity/wypracowany? Wydasz kolejne pieniądze.. dołożył byś 50 zł i za 130 nówkę kupisz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ponownie.
Zakupiłem jednak dwa nowe wahacze Banany z Lemfordera po czym pojechalem na Geometrie 3D. Od razu powiedziano mi, że kąt pochylenia koła nie mieści się w tolerancji.
Finalnie jadąc z większymi prędkościami kierownice musze miec lekko przekrzywioną by jechał prosto. DODATKOWO doszło stukanie metaliczne przy ostrzejszym ruszaniu czy hamowaniu, oraz przechyłach - ale TYLKO po zagrzaniu samochodu. 
Ktoś mnie oświeci co tu jest nie tak? :(

IMG_1675.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo się wysilili podczas ustawiania geometrii. Dlaczego tyłu nie ustawili w tolerancji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawili gorzej jak było ? przód jedynie poprawiony, tył do poprawki.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...