Skocz do zawartości
IGNOROWANY

magiel 1.9 tdi afn


mafiu1111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jaką maglownice najlepiej kupić do a4 b5 lift 1999 1.9 tdi? podejdzie z passata b6 iz czegoś jeszcze? chciałbym żeby mi lekko kierownica chodziła na ile to możliwe w starym samochodzie. Nie wiem czy te magle NTY z Allegro są coś warte tak swoją drogą. ew ktoś poleci z jakiej firmy można wziąć.

Edytowane przez mafiu1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Patrykbfb napisał:

Z passata B5 pasuje z b6 niekoniecznie...

ok dzięki a polecasz jakąś? czy założyć ori regenerowaną czy jaką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz od kogo odkupić  pewną ori używkę to zakładaj a jak nie to szukaj dobrego zakładu regeneracyjnego i regeneruj swój ori 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko coś doradzić zależy od portfela używkę można kupić za 150-300 ale pomimo zapewnień sprzedającego że jest super stan może się okazać się że za miesiąc będzie ciekła. Osobiście wolałbym regenerować w sprawdzonym zakładzie. Ogólnie to możesz się zdziwić że wrzucisz inny magiel bądź zregenerujesz a kierowca dalej będzie ciężko chodzić. Na to akurat ma wpływ wiele rzeczy od pompy wspomagania zaczynając kończąc na oponach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Patrykbfb napisał:

Ciężko coś doradzić zależy od portfela używkę można kupić za 150-300 ale pomimo zapewnień sprzedającego że jest super stan może się okazać się że za miesiąc będzie ciekła. Osobiście wolałbym regenerować w sprawdzonym zakładzie. Ogólnie to możesz się zdziwić że wrzucisz inny magiel bądź zregenerujesz a kierowca dalej będzie ciężko chodzić. Na to akurat ma wpływ wiele rzeczy od pompy wspomagania zaczynając kończąc na oponach. 

mój portfel to 2k polskich złotych na to. Wymieniałem płyn odpowietrzałem cały układ i przelewałem z 3 razy nadal to samo, na full skręcie wyje i ciężko chodzi ogólnie kiera jak w traktorze, brat ma afna przedlift ten sam silnik i kierownica u niego dużo lepiej chodzi tak fajnie "szybko" i lekko jak na 96r to na prawdę zazdro, co do pompy to jej nie wymieniałem to nie wiem może ona jest problemem, co do opon, nie wiem co mają opony do tego że kierownica chodzi ciężko również na postoju gdy kręcę ale mam założone jeszcze nowe roczne letnie 205/55/16 oponki nexen, jeżdżę dość mało i są dla mnie okej.

Edytowane przez mafiu1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poluzuj śrubę regulacyjną i sprawdz czy lżej kiera chodzi. Możliwe też, że masz zatarty magiel więc podnieś przód i sprawdz czy z niego nie dochodzą dziwne dźwięki i nie ma oporu na kierownicy. 

Koszt regenerowanego magla to 800-1000 zl +kaucja, koszt nowych drążków i ewentualnie końcówki i osłony oraz zbieżność. W 1,5 tys spokojnie się zmieścisz. 

Ja zamawiałem magiel ostatnio z regparts i sam magiel 1400 i 400 zwrotu kaucji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony mają dość duży wpływ a ich mieszanka i budowa. Mam letnie Dunlop sp Sport bardzo miękkie rewelacyjna trakcja i odziwo po zmianie kół z letnich na zimowe czuje że kierowca chodzi lżej, przeważnie jest na odwrót zimowa opona jest bardziej miękka i stawia większy opór na postoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, przem8 napisał:

Poluzuj śrubę regulacyjną i sprawdz czy lżej kiera chodzi. Możliwe też, że masz zatarty magiel więc podnieś przód i sprawdz czy z niego nie dochodzą dziwne dźwięki i nie ma oporu na kierownicy. 

Koszt regenerowanego magla to 800-1000 zl +kaucja, koszt nowych drążków i ewentualnie końcówki i osłony oraz zbieżność. W 1,5 tys spokojnie się zmieścisz. 

Ja zamawiałem magiel ostatnio z regparts i sam magiel 1400 i 400 zwrotu kaucji. 

która to dokładnie śruba? ta z lewej strony chyba? poluzować tylko a nie całkiem odkręcać bo może wycieknąć płyn prawda? i z jakiej firmy dawałeś za 1400? bo jest tego trochę do wyboru nawet po 2k, 3k  a no i i jak wrażenia po wymianie?

Edytowane przez mafiu1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na maglownicy jest taka śruba kasujaca luz, zaznacz sobie tylko pierwotne położenie. 

Magiel kupiłem regenerowany przez regparts, ori zf z servotronic. Przysłali mi swój, po montażu odesłałem stary, w sumie to dzisiaj robiłem paczkę i wysyłke. 

Po wymianie spoko ale ja nie miałem problemów z ciężko chodzącą kierownicą, poza tym wspomaganie z servotronic ma inną charakterystykę, a u siebie raczej tego nie posiadasz. 

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, przem8 napisał:

Na maglownicy jest taka śruba kasujaca luz, zaznacz sobie tylko pierwotne położenie. 

Magiel kupiłem regenerowany przez regparts, ori zf z servotronic. Przysłali mi swój, po montażu odesłałem stary, w sumie to dzisiaj robiłem paczkę i wysyłke. 

Po wymianie spoko ale ja nie miałem problemów z ciężko chodzącą kierownicą, poza tym wspomaganie z servotronic ma inną charakterystykę, a u siebie raczej tego nie posiadasz. 

ok dobra wiem która to śruba popatrzę jutro, dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...