Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pobór oleju, jakie normy - turbina


oneskypemen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Panowie może ktoś coś doradzi i podpowie co i jak. Mianowicie mam problem z poborem oleju, zrobiłem 6.500km i sprawdziłem olej i okazało się, że po włożeniu miarki nie ma oleju. Więc dolałem do stanu weszło 1.5L. Silnik jest po kapitalnym remoncie i niedawno przed wymianą oleju i rozrządu zrobiłem kompletną regenerację głowicy wraz z wstawieniem mosiężnych tulejek pompo wtrysków. Dodatkowo zrobiłem pomiar sprężania na wszystkich cylindrach i wyszło 30bar na każdy. Odmę mam wyprowadzoną do osobnego zbiorniczka gdzie zbiera się olej poza dolotem. W tym zbiorniczku było około 150ml oleju i oczywiście po ściągnięciu węży w dolocie suchutko i ładnie. Sprawdziłem wirnik turbiny i delikatny luz na nim jest, ale nie ma oleju.

 

Ma może ktoś pomysł co może być nie tak ? Może turbina w niedużych ilościach puszcza olej co może być niewidoczne ?

 

Olej jaki był zalany to MOTUL  5W-30 5L 8100 X-CLEAN+ C3

Edytowane przez oneskypemen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, oneskypemen napisał:

Ma może ktoś pomysł co może być nie tak ? Może turbina w niedużych ilościach puszcza olej co może być niewidoczne ?

Przy kacie nie będziesz widział oleju w wydechu. Przerabiałem dwa razy pobór oleju przez turbinę. Silnik bez wycieków, a winne było turbo, a drugi raz słaba regeneracja po pierwszym razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, george napisał:

Przy kacie nie będziesz widział oleju w wydechu. Przerabiałem dwa razy pobór oleju przez turbinę. Silnik bez wycieków, a winne było turbo, a drugi raz słaba regeneracja po pierwszym razie.

Wiesz co akurat pozbyłem się kata i dpf. Został jedynie tłumik środkowy i końcowy. Ale nie zauważyłem nigdzie oleju. No już sam nie wiem ? Luz na wirniku jakiś jest, nie wiem ale przypuszczam że turbo jescze nie było robione. Chociaż może się mylę, bo kiedyś rozkręciłem je bo chciałem czyścić geometrię. Ku mojemu zdziwieniu zobaczyłem, że śruby pierścienia kierwoniczek są popusczone tak, że latały w każdą stronę. Pewnie gdymym tego wtegy nie zrobił to już by dawno wydechem wyleciały 

Edytowane przez oneskypemen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.10.2022 o 23:47, george napisał:

Czy czujesz w spalinach zapas oleju? Jeżeli nie masz kata i DPF to będzie to widoczne.

Trudno wyczuc ale zauważyłem ostanio, że podczas odpuszczania gazu słychać dziwny szum turbo. Tak samo podczas obciążenia wciskając pedały w podłogę słychać takie buczenie w środku samochodu podczas nabierania prędkości samochodu. Czasami był słyszalny taki dźwięk powietrza w dolocie. Wydaje mi się, że to turbo coś nie tak. Zdarzyło się czasmi również nieznaczne przeladownaie ale to nie zawsze 

Edytowane przez oneskypemen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...