Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie działa licznik, klimatronic,radio, immo blokuje sterownik silnika


Miras95

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z moją b6 1.8t.

Auto stało tydzień czasu nie odpalane. Po tygodniu odpalam a ona odrazu gaśnie. Na liczniku świeci tylko ABS, ESP, i ręczny reszta jakby umarła. Radio tylko podświetlone przyciski, klimatronic też tylko podświetlenie i kierownica. Podłączyłem vaga i wywaliło takie błędy:

-18043 - Powertrain Data Bus: Missing Message from A/C Controller

P1635 -008 - Implausible signal

 

-18107- Powertrain Data Bus Missing Message from Steering Wheel Electronics

P1699-008 Implausible signal

 

-18058 - Powertrain Data Bus: Missing Message from Instrument Cluster

P1650 -004 No signal communication

 

-17978 -  Engine Start Blocked by Immobilizer

 

Próbowałem odpalić drugim kluczykiem ale nic. Akumulator nie był rozładowany. 

Nie wiem czy to na coś wspólnego ale niedawno dokładałem servotronic. Tydzień jeździłem bez podłączonego sygnału prędkości. Po tygodniu go podłączyłem. Wziąłem go z zielonej kostki licznika pin 21 (wyjście sygnału prędkość). Wychodził z tamtąd kabel biało niebieski więc wpiąłem się w niego. Wszystko było dobrze jeździłem jakiś tydzień i odstawiłem auto. I teraz właśnie nie chce już odpalić. Dla pewności sprawdziłem wtyczki licznika i są dobrze. Odłączyłem przekaźnik servotronica ale też nic nie daje. Bezpieczniki w porządku. Vagiem nie mogę wejść w zakładkę licznik ani Immobilizer. Reszta zakładek działa. Poradzi ktoś co by jeszcze sprawdzić? Może być ze przez zimne noce wyszły zimne luty w liczniku i on blokuje resztę urządzeń ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz zwarcie lub jakieś uszkodzenie na szynie can. Przeszukaj wiązkę, w szczególności w okolicach gdzie robiłeś jakieś prace - splecione przewody pomarańczowo-czarny z pomarańczowo-brązowym. Ewentualnie sprawdź czy komputer nie pływa w wodzie w obudowie na podszybiu. Jeśli są to błędy z silnika to widać że z niczym się nie komunikuje po tej szynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, bobikos napisał(a):

masz zwarcie lub jakieś uszkodzenie na szynie can. Przeszukaj wiązkę, w szczególności w okolicach gdzie robiłeś jakieś prace - splecione przewody pomarańczowo-czarny z pomarańczowo-brązowym. Ewentualnie sprawdź czy komputer nie pływa w wodzie w obudowie na podszybiu. Jeśli są to błędy z silnika to widać że z niczym się nie komunikuje po tej szynie.

Jedynie ruszane były kable od licznika i radio wyciągałem. Komputer nie pływa, odpływy drożne.

Tak błędy są z silnika bo w licznik wejść nie mogę żeby zczytać błędy. Czyli jak błędy są w zakładce silnik to znaczy że komputer nie komunikuje się z licznikiem,immo, i klimatronikiem ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...