Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy zmieniać amortyzatory??


Jano8504

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam odpowiedzi na pytanie odnośnie stukania w zawieszeniu przód, występuje po obydwu stronach równo, po obejrzeniu amorów jeden jest mokry i odboj prawie oberwany , są raczej oryginał - mocno skorodowane - nalotu prawie 400 000.

 

IMG20221030163318.jpg

IMG20221030163324.jpg

IMG20221030163329.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylany amortyzator nadaje się tylko do wymiany. Zmień na coś markowego Monroe, Sachs itp a nie jakieś tanie badziewie, dodatkowo warto popatrzeć w jakim stanie są same wahacze jeśli coś stuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MaTeo85 napisał(a):

Wylany amortyzator nadaje się tylko do wymiany. Zmień na coś markowego Monroe, Sachs itp a nie jakieś tanie badziewie, dodatkowo warto popatrzeć w jakim stanie są same wahacze jeśli coś stuka.

A czy amory w takim stanie mogą pukać czy jest to niemożliwe?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, świat widział różne cuda, najlepsze co możesz zrobić to jechać na jakąś dobrą skp na szarpaki niech diagnosta popatrzy na całość i powie co i jak. Przez internet nie da się zweryfikować co stuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MaTeo85 napisał(a):

Nie wiem, świat widział różne cuda, najlepsze co możesz zrobić to jechać na jakąś dobrą skp na szarpaki niech diagnosta popatrzy na całość i powie co i jak. Przez internet nie da się zweryfikować co stuka.

Ok dzięki za porady, czym może się objawiać zużycie amorów??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

Bujaniem. 

Jako takich objawów nie zauważyłem. Ale patrząc na stan wskazuje raczej na wymianę - lepszy według Was będzie Monroe czy Sachs,??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysiądź z auta i naciśnij w dół energicznie tyłem auta. Jeżeli masz niesprawne amortyzatory to tył będzie kilka razy odbijał. Przy sprawnych amortyzatorach tył auta energicznie wróci do góry i tak pozostanie. Jak masz drugie auto to wsiądź do niego i jedź za swoim autem (niech ktoś inny nim jedzie). Zobaczysz wtedy jak tylne koło będzie podskakiwało po stronie wylanego amortyzatora. 

Obojętnie które z tych wymienionych kupisz będzie ok. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Wysiądź z auta i naciśnij w dół energicznie tyłem auta. Jeżeli masz niesprawne amortyzatory to tył będzie kilka razy odbijał. Przy sprawnych amortyzatorach tył auta energicznie wróci do góry i tak pozostanie. Jak masz drugie auto to wsiądź do niego i jedź za swoim autem (niech ktoś inny nim jedzie). Zobaczysz wtedy jak tylne koło będzie podskakiwało po stronie wylanego amortyzatora. 

Obojętnie które z tych wymienionych kupisz będzie ok. 

 

 

Tu chodzi o przód, tył mam nowe Sachs 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...