Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Po zmianie licznika nie działa manetka.


WuuHacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

W końcu udało mi się uporać z licznikiem w mojej audi, znaczy się elektromechanik musiał go ogarnąć. U mnie nie wyświetlał nic FIS (chyba że było zimno coś tam pokazywał) i ogólnie licznik szalał. Kupiłem nowy, poległem na wymianie i auto wylądowało u mechanika.

 

Licznik nowy już wsadzony ale jest problem nie mogę nic zmienić na FISie, pokazuje mi tylko ile KM mam do przejechania na tym co jest w baku, nie mogę nic więcej zmienić, działa jedynie przycisk RESET aby wygasić FIS.

 

Trzeba coś jeszcze gdzieś aktywować, zakodować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jmk napisał(a):

Licznik trzeba zakodować.

Licznik czy sam fis aktywować?

Bo auto odpala normalnie jeździ nie działa tylko manetka (nie działa zmiana (góra, dół), reset działa normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://a4-klub.pl/manuale/manuale-a4-b6b7-2000-2008/wymiana-przełącznika-wycieraczek-i-odblokowanie-pełnego-fis-audi-a4-b6b7-r38/     

Tam jest opisane, jak i gdzie zakodować w liczniku dodanie komputera pokładowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z tego co tutaj rozumiem, FIS mam ale muszę tylko aktywować sterowanie z manetki bo ono nie działa, wykonać czynności jak w opisie i powinno działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na starym liczniku to działało, a na nowym nie, to wystarczy zakodować/aktywować w liczniku wg. tej instrukcji. Powinno działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem chyba wszystko jak w opisie i dalej nie działa.

Na poprzednim liczniku działało normalnie, przycisk RESET działa bo mogę wygasić fis ale w dalszym ciągu nie działa góra dół 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuc tutaj zdjecia wszystkich kodowan/adaptacji jakie masz u siebie. Bedzie latwiej zlokalizowac blad. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.11.2022 o 17:35, FishBB napisał(a):

Wrzuc tutaj zdjecia wszystkich kodowan/adaptacji jakie masz u siebie. Bedzie latwiej zlokalizowac blad. 

Gdzie to trzeba w vcdsie wejść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...