Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wibracje Audi a4b7 3.0d


L0TEN

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć szukam pomocy z pewnym problemem który występuje w moim samochodzie , chodzi mi o wibracje samochodu które pojawiają się najbardziej przy prędkości 140 km/h na kołach zimowych  przy 150 km/h na letnich są one tez wyczuwalne lekko przy trochę niższych jak i większych prędkościach ale najbardziej w tym przedziale. auto oddałem to mechanika zostało wymienione:

całe zawieszenie przód + Amortyzatory, 2 zaciski klocki , przegub wału wewnętrzny , z tyłu 2 sprężyny , lecz to nie dało żadnego efektu, mechanicy nie maja pojęcia co może być,  mówią ze wszystko jest ok i się poddają, może mieliście podobna sytuacje gdzie szukać problemu , kola wywarzane po kilka razy i w każdym zakładzie były lekkie braki ale nic to nie zmieniło.

 

audi a4b7 3.0d 233km avant 2006r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierścienie centrujące są dobre? Nie wchodzą za głęboko w felgę? Te wszystkie części były zużyte, czy mechanik znalazł bardzo dojną krowę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierścienie ok wszystko wschodzi, na zimowych wchodzi bez pierścieni,

Części podobno zużyte były , i już nie ma co wymienić a problem jest dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem tu na forum kiedyś temat i problemem okazały się wtryski ale za nic nie mogę znaleźć tego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtryski były sprawdzane podobno 2 lekko leją ale nie dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam ze jak przyśpieszam płynnie od 100 do 200 jest to mniej wyczuwalne , dopiero jak zwolnię do 130-150 czuć ta wibracje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, L0TEN napisał(a):

może mieliście podobna sytuacje gdzie szukać problemu

Miałem. W moim przypadku pomogło wyważenie na maszynie Hunter z tzw. testem drogowym.

Na marginesie - nie wymieniałem żadnych części w zawieszeniu.

 

Edytowane przez Tomnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tomnik napisał(a):

Miałem. W moim przypadku pomogło wyważenie na maszynie Hunter z tzw. testem drogowym.

Na marginesie - nie wymieniałem żadnych części w zawieszeniu.

 

a czy problem miałeś na 1 zestawie kół czy 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dwóch kompletach ale z innym natężeniem wibracji. 

Wibracje pojawiały się około 120-130 km/h, po przekroczeniu słabły. Za chwilę powracały z dużym natężeniem. 

Nie wymieniałem części zawieszenia, ponieważ takie dziwne pojawianie się wibracji nie pochodzi od niego. Już miałem dla testu wymienić półoś/półosie ale postanowiłem jeszcze skorzystać z Huntera (o którym przeczytałem w sieci dużo pozytywnych opinii w temacie wibracji) i to był strzał w 10.

Wydałeś już sporą sumę. Wydanie następnych około 100zł aby się przekonać nie jest chyba dużym wydatkiem. Nie namawiam, sugeruję ;)

Proponuję w warsztacie z Hunterem zadać pytanie, czy jest on (hunter) dobrze skalibrowany. Wiadomo, nie zaprzeczą ale nie zaszkodzi... 

Edytowane przez Tomnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Tomnik napisał(a):

Na dwóch kompletach ale z innym natężeniem wibracji. 

Wibracje pojawiały się około 120-130 km/h, po przekroczeniu słabły. Za chwilę powracały z dużym natężeniem. 

Nie wymieniałem części zawieszenia, ponieważ takie dziwne pojawianie się wibracji nie pochodzi od niego. Już miałem dla testu wymienić półoś/półosie ale postanowiłem jeszcze skorzystać z Huntera (o którym przeczytałem w sieci dużo pozytywnych opinii w temacie wibracji) i to był strzał w 10.

Wydałeś już sporą sumę. Wydanie następnych około 100zł aby się przekonać nie jest chyba dużym wydatkiem. Nie namawiam, sugeruję ;)

no pewnie ze tak dzięki za podpowiedz na pewno znajdę taki zakład w pobliżu i podjadę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że po wyważeniu jednego kompletu, będąc w pełni zadowolonym, po kilku miesiącach przed zmianą zima/lato, skorzystałem z Huntera ponownie (oczywiście). Efekt się powtórzył - drugi komplet, wibracje pożegnałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam byłem , lecz jednak nie pomogło nic tak jak było dalej jest , czy macie jakieś inne rady ? Co to może być? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.11.2022 o 09:58, L0TEN napisał(a):

Witam byłem , lecz jednak nie pomogło nic tak jak było dalej jest , czy macie jakieś inne rady ? Co to może być? 

Jakiej firmy masz opony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...