Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Jak poprawić bas w orginalnym systemie audio ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Dobry bas to porzadna skrzynka, głosnik i wzmacniacz, Dobry dzwiek to niestety ale wymiana oryginalnych głosników przykręconych do tapicerki drzwi.

Kurcze, sporo w tym racji... Heh, chyba sie powoli trzeba oswoić z myślą zmniejszenia i tak już małego bagażnika... :disgust:

No nic, ja się powoli zaczynam rozglądać - najpierw wzmak i jakaś skrzynka.

Ma ktoś jakieś ciekawe propozycje :?:

Opublikowano

W A4 B5 zmniejszenie pojemności bagażnika przez zabudowę car audio nie jest zbyt uciążliwe. Istnieje mnóstwo miejsce do zagospodarowania pod tapicerką i czasami udaje się pozostawić zewnętrzny wygląd bagażnika bez żadnych zmian. Wszystko zależy od gabarytów komponentów, zdolności montażysty i czasu.

Opublikowano

W A4 B5 zmniejszenie pojemności bagażnika przez zabudowę car audio nie jest zbyt uciążliwe. Istnieje mnóstwo miejsce do zagospodarowania pod tapicerką i czasami udaje się pozostawić zewnętrzny wygląd bagażnika bez żadnych zmian.

Czyli w miejscu gdzie jest aktualnie głośnik :?: Czy może po obydwu stronach docinając pewne elementy :mysli:

Wszystko zależy od gabarytów komponentów

sie kupi takie żeby pasowały :)

zdolności montażysty i czasu.

myślę że jedno i drugie da się załatwić :wink4:

Opublikowano

Dla mnie idealnym rozwiazaniem jest montaż w kole zapasowym jakiegos max 10cali na przykładzie tutoriala z działu warsztat :good: , ewentualnie własnie w boczku z org subem(Avant)zamontować cos co dużo nie potrzebuje miejsca a potrafi łupnąć :decayed: Montujac w schowkach jest o tyle źle że ma sie ograniczony dostęp do żarówek

Opublikowano

Dla mnie idealnym rozwiazaniem jest montaż w kole zapasowym jakiegos max 10cali na przykładzie tutoriala z działu warsztat :good:

Jest to dobry pomysł, ale ja jednak wolałbym mieć koło zapasowe i nie tracić pojemności bagażnika - podobnie jak autor wątka :)

Opublikowano

Jest to dobry pomysł, ale ja jednak wolałbym mieć koło zapasowe i nie tracić pojemności bagażnika - podobnie jak autor wątka :)

Ale w wątku na temat owej zabudowy kolega nie zrezygnował z koła zapasowego :good: zostało na miejscu jedynie wyleciały narzedzia jakie tam fabryka audi zamiesciła

Opublikowano

Bagażnik ma pojemność ok 390 litrów więc co szkodzi aby włożyć kawałek skrzyni dopasowanej do oparcia kanapy o pojemności 50 litrów?

Ja własnie tak mam i wzmak przykręcony do górnej półki. Mieszczą się 3 torby bagażowe i kilka mniejszych. :wink4:

Opublikowano

Jest to dobry pomysł, ale ja jednak wolałbym mieć koło zapasowe i nie tracić pojemności bagażnika - podobnie jak autor wątka :)

Ale w wątku na temat owej zabudowy kolega nie zrezygnował z koła zapasowego :good: zostało na miejscu jedynie wyleciały narzedzia jakie tam fabryka audi zamiesciła

Aha, nie doczytałem :decayed:

trzeba pomyśleć :mysli:

Bagażnik ma pojemność ok 390 litrów więc co szkodzi aby włożyć kawałek skrzyni dopasowanej do oparcia kanapy o pojemności 50 litrów?

Ja własnie tak mam i wzmak przykręcony do górnej półki. Mieszczą się 3 torby bagażowe i kilka mniejszych. :wink4:

wózek dla dziecka... dwie skrzynki z grillem, węglem i wyposażeniem...

przecież nie będę tego w środku woził, nie po to mi avant :wink4:

_________________________________________________

Jak ktoś da dobry pomysł jak poprawić ten ori sprzęt to działam :good:

mogę być prekursorem i testerem :decayed:

Opublikowano

wózek dla dziecka... dwie skrzynki z grillem, węglem i wyposażeniem...

:> zgadza się, są różne rzeczy które przewozimy bagażnikiem ale nie zawsze ten bagażnik jest aż tak pełny (no chyba że praca wymaga wożenia jakiegoś sprzętu), można wtedy wyciągać suba :wink4:

Każdy ma swój gust i zrobi jak mu się podoba.

Pozdrawiam

Opublikowano

Pojemność bagażnika, jego praktyczność i ilość schowków to też kwestia gustu ?

Opublikowano

:> zgadza się, są różne rzeczy które przewozimy bagażnikiem ale nie zawsze ten bagażnik jest aż tak pełny (no chyba że praca wymaga wożenia jakiegoś sprzętu), można wtedy wyciągać suba :wink4:

jak miałem escorta w kombi to właśnie tak robiłem :gwizdanie:

jeżeli istnieje lepsze rozwiązanie to bym tak już nie chciał :wink4:

Pojemność bagażnika, jego praktyczność i ilość schowków to też kwestia gustu ?

a masz jakies pomysły czym ori bose w bagażniku poprawić :?:

jakieś pomysły, podpowiedzi :?:

Opublikowano

To naprawdę żadna sztuka. "Ori Bose" tak naprawdę to dwa zwyczajne głośniki o średnicy 10cm zamknięte w odpowiednim plastikowym pudełku. Wymienić na coś lepszego to też żaden problem ale wydaje mi się że bez wzmacniacza i subwoofera się nie obejdzie.I jedno, i drugie wcale nie musi być mocne, duże i drogie.

Opublikowano

To naprawdę żadna sztuka. "Ori Bose" tak naprawdę to dwa zwyczajne głośniki o średnicy 10cm zamknięte w odpowiednim plastikowym pudełku. Wymienić na coś lepszego to też żaden problem

Dwa a nie jeden :mysli: a nie jest tak że po lewej jest głośnik, a po prawej wzmak :?:

nie rozbierałem tego nigdy, nie wiem jak to dokładnie wygląda

wydaje mi się że bez wzmacniacza i subwoofera się nie obejdzie.

a może właśnie do koła zapasowego :?: czy jednak osobna skrzynka :mysli:

Opublikowano

w awancie wystarczy 25 cm i bedzie fajnie,

dlaczego? bo to kombi i dzwiek z suba bedzie doskonale slyszalny a aucie

zreszta jak ktos preferuje zdedydowanie głosniejszy bas niz pozostała cześc pasma to zawsze będzie mało.

Jeśli celem jest zrównowazony tonalnie dzwiek - sprawa wyglada raczej prosto.

Opublikowano

Kolego wystarczy nawet 20cm i zrobi niezłe boom :naughty:

Ja bym w koło zapasowe zamontował jakisgłośniczek dobrą maskownice nałożył i by na funkcjonalnosci bagażnik nie stracił a i koło by było :naughty: kiedys myślałem dosć powaznie juzo CA i rozglądałem sie za głośnikiem JL Audio 10W1 no ale jakoś mi narazie przeszło :gwizdanie:

Opublikowano

Jeśli celem jest zrównowazony tonalnie dzwiek - sprawa wyglada raczej prosto.

Docelowo ma w autku być jakieś radyjko z ekranikiem 6 calowym 2din, więc raczej ma być multimedialnie i wielofunkcyjnie z dobrym dźwiękiem :wink4:

_________________________________________________

jeszcze sprawa tego bose, bo chyba pójdę w zabudowę koła zapasowego - ile mam głośników w bagażniku :?:

na allegro coś taiego znalazłem

615566362

taki mam :?:

tak jest w B6

629323936

Opublikowano

ten niby sub występuje pojedyńczo... w jednym boczku

Opublikowano

ten niby sub występuje pojedyńczo... w jednym boczku

właśnie... bo nigdzie nie mogę znaleźć drugiego... tam jest zapewne wzmak.

ciekawe zatem czy jest tam możliwość wrezania jakoś głośnika :mysli:

Opublikowano

W oryginalnym systemie audio w audi A4 B5 nie spotkałem się do tej pory z dwoma subwooferami. Nawet jeżeli był to system Bose, to dwa głośniki mieściły się w jednej obudowie. Były podejmowane już próby zamiany głośników w fabrycznych obudowach niestety nieudane.

Opublikowano

No dobra, to taki układ ( pisze cały czas o bagażniku w avancie )

- wywalam ori suba i montuje tam głośnik + jeżeli jest taka mozliwość to po drugiej stronie również montuje. Do tego robię według przepisu:

http://www.a4-klub.pl/smf/b5_avant_zabudowa_glosnika_basowego_w_kole_zapasowym_final-t14967.0.html

całość podpinam pod wspólnego wzmaka

- w przednich i tylnych drzwiach również zmieniam głośniki, które podpinam do drugiego wzmaka

Dobrze myślę, czy może za bardzo kombinuję :mysli:

Bo może lepiej zostawić instalację jak jest teraz tylko przenieść ori suba do koła zapasowego przy jednoczesnej zmianie głośników jak i wzmacniacza :mysli:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.