Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z rozruchem silnika po dłuższym postoju


Pezemo123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z rozruchem auta po dłuższym postoju. Auto dłużej kręci. Vcds pokazuję blad 1 i 4 świecy żarowej, zwarcie w obwodzie. Świece sa sprawne ponieważ zostały wymienione. Ma ktoś jakieś pomysły?

IMG_20221120_184453.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można coś zrobić żeby światła włączyć dopiero po zapaleniu auta a nie już się zapalają postojowe przy włączeniu zapłonu? Czy też tak macie w swoich A4 ? Chodzi o okres zimowy - wiadomo, że jest większe obciążenie/pobór z  akumulatora z już włączonymi światłami a jeszcze przed uruchomieniem silnika.

Edytowane przez Berserker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i do jazdy dziennej - ja po zapaleniu przełączam na tryb auto - nie wiem czemu w trybie 0 zapalają się jakiekolwiek światła - przecież to obciążenie dla akumulatora - nie można wyłączyć tego? Właściwie to który tryb mam mieć włączony: 0, auto czy mijania?

Edytowane przez Berserker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to do jazdy dziennej i tak ma być, że świecą w pozycji 0 i w pozycji Auto w dzień, gdy jest widno. 

Jakie masz lampy? H7 czy bixenon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bixenony. Wieczorem/w nocy też można jeździć na auto?

Edytowane przez Berserker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Berserker napisał(a):

Tego to nawet nie wiem :)

Wstaw zdjęcie przedniej lampy fotografowane od przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Berserker napisał(a):

Bixenony. Wieczorem/w nocy też można jeździć na auto?

Tak. Ustawiasz tryb auto i zapominasz o światłach. W dzień pala się dzienne a jak robi się szarawo automatycznie zapalają się swiatla mijania. Tak samo jest np przy wjeździe do tunelu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.11.2022 o 12:20, Muskel1 napisał(a):

Wstaw zdjęcie przedniej lampy fotografowane od przodu.

Nie wiem czy z tego coś będzie widać.

P3100254.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są skrętne.

 

Ja zalecam jeździć w dzień gdy jest widno na pozycji 0 ze względu na to, że gdy w dzień lekko się zachmurzy lub jedziesz gdzieś w zacienionym miejscu z pozycją na Auto, sterownik włączy niepotrzebnie światła mijania. Jak wiadomo częste zapalenie żarników skraca ich żywotność. Dlatego w dzień sam decydujesz kiedy włączyć światła a po zmroku na pozycji Auto. 

Tunel i złe warunki pogodowe w dzień nie podlegają dyskusji, tam musisz sam o tym myśleć aby włączyć światła. 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.11.2022 o 10:24, Berserker napisał(a):

- nie wiem czemu w trybie 0 zapalają się jakiekolwiek światła - przecież to obciążenie dla akumulatora - nie można wyłączyć tego? Właściwie to który tryb mam mieć włączony: 0, auto czy mijania?

Te światła led to żadne obciążenie przy rozruchu. Jak je wyłączysz nic nie zyskasz. Szukaj lepiej przyczyny ciężkiego rozruchu bo to na pewno nie światła led.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Berserker napisał(a):

A przy tych światłach dziennych tylko u mnie nie są podświetlane zegary czy tak ma być?

Jeżeli wyłącznik świateł jest w pozycji 0 to zegary są zgaszone. Przy pozycji auto zegary są podświetlane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...