Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Składane lusterka - problem ze składaniem


PiterEL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was :)
Mam Seata Exeo ale to właściwie Audi 4 B6 i B7. Mam u siebie 4 elektryczne szyby i składane i podgrzewane lusterka. Jednak mam od pewnego czasu problem. Wcześniej myślałem że wina jest w modułach które parę lat temu tu kupiłem od jakiegoś usera że składało mi lusterka po zamknięciu auta pilotem i rozkładało jak przekręcałem stacyjkę oraz przy biegu wstecznym obniżało prawe lusterko. Jednak to nie wina tych modułów bo wymontowałem je jest dalej problem ze składaniem. Czasem lusterka nawet jak joystikiem składam to np prawe się złoży a lewe nie. Czasem też z drugim chyba czyli prawym też był problem. Podmieniałem aby być pewnym joystik od lusterek ale tak samo problem. Ne wiem czego to wina i nie znalazłem żadnej zależności. Kable w przelotce drzwiowej wyglądają ok. Tym bardziej że czasem składa lusterko a czasem nie gdzie w danym momencie drzwi nie ruszam.  Sprawdzałem błędy w sterownikach szyb i żadnych nie ma. Nie wiem czego to wina. Może ktoś z was pomoże....Aha reguacja lusterek działa w 100% poprawnie na obu lusterkach.

Edytowane przez PiterEL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie mechanizm bo jest nasmarowany....i jest przekonserwowany

A czy tutaj występuje przekaźnik 361 od lusterek ? Bo nie mogę znaleźć informacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma przekaźnika od lusterek. Wszystkim steruje sterownik drzwi. Do sprawdzenia przewody w samym lustrze. Miałem u siebie podobny przypadek, po prawie 7 latach codzinnego skladania i rozkladnia poddały się przewody. Nie wiem jak w exeo, ale w a4 przewody delikatnie pracują podczas składania i nie wytrzymują próby czasu.

Edytowane przez kkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakieś błędy wyrzucało Ci wtedy na VCDS ? Bo chyba od Ciebie mam moduły składania lusterek z pilota ... ale wyjąłem je teraz na testy... i mimo to jest to samo. Teraz to też w czwartek robiłem auto przodem bo pogoda zrobiła swoje i szukam lakiernika dobrego z Łódzkiego.... Może znacie kogoś ?

 

Aha i powiedz mi czy jak rozłożyłeś lusterko to widać było na przewodach grze uległy uszkodzeniu ?

Edytowane przez PiterEL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli odpiąłeś moduł składania to pamiętaj, że trzeba założyć zworki we wtyczce , bo kabel niebieski i różowy jest przecięty. (Na wypiętm module nie będzie przejscia.)? Nie szukałem wizualnie miejsc uszkodzenia, sprawdziłem miernikiem, kabel bez przejscia wymieniłem na taki w sylikonowej izolacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...