Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B7 kolizja i compensa.


Rekomendowane odpowiedzi

Czołem.

Wczoraj miałem stłuczkę, jestem poszkodowany, odszkodowanie będzie płacić Compensa. A4 B7 w eslajnie. 

Stłuczka nie była jakaś wyjątkowo mocna ale szkody są całkiem pokaźne. Otóż z widocznych są to opona (kupiona cztery dni temu...), alufelga, błotnik (zamiennik założony dwa lata temu...), zderzak, lampa. Dzisiaj umówiłem się z zamówionym przez Compense rzeczoznawcą z firmy "VIG Expert" Zbigniewem L., który... nie widnieje na listach rzeczoznawców samochodowych... Mam rozumieć, że przyjedzie do mnie osoba, która przeszła szkolenie z obsługi aparatu i programu do sporządzania kosztorysu? Jeśli tak to już czuje jaka to zabawa będzie.

Czy sprzedanie szkody jest sensownym wyjściem?
Zdjęcia dodam w kolejnym wpisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczekaj najpierw na rzeczoznawce. Zawsze mozesz  dac auto na naprawe bezgotowkowa do Audi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo może bo auto nie było w stanie oryginalnym i wątpię aby ubezpieczalnia pokryła naprawę w ASO rzędu 10-15k, kiedy auto jest warte 15-20k rynkowo.

 

Nie mniej moja spekulacja tylko, @hak64 wypowie się najlepiej w tym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Langista napisał(a):

Nie bardzo może bo auto nie było w stanie oryginalnym i wątpię aby ubezpieczalnia pokryła naprawę w ASO rzędu 10-15k, kiedy auto jest warte 15-20k rynkowo.

On jest poszkodowanym. Oczywiscie ze moze oddac auto do serwisu. Nikt nie musi wiedziec ze kiedys cos naprawial na nieorginalnej czesci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Koalakm napisał(a):

On jest poszkodowanym. Oczywiscie ze moze oddac auto do serwisu. Nikt nie musi wiedziec ze kiedys cos naprawial na nieorginalnej czesci.

Oczywiście, nie o to mi chodziło że nie ma takiego prawa. Kwestia tylko w kosztach takiej naprawy które bardzo szybko w ASO mogą przekroczyć wartości auta i ubezpieczyciel ogłosi całkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...