Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Centralny zamek problem..


Jano8504

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie i Panie , parę tematów o centralnym poczytałem i nie znalazłem odpowiedzi na swój problem. W sumie mam z nim problem od dawna, po zakodowaniu piloty działają przez kilka dni a później raz tak a raz nie i trzeba otwierać ręcznie . I teraz cały problem polega na tym otwieraniu ręcznie ze otwierają się tylko drzwi kierowcy tj. jakby mechanicznie i po kilkunastu sekundach włącza się alarm . Jak włożę kluczyk i przekrece otwierają się wszystkie.

Diradzcie coś może ktoś się zna albo taki problem przerabiał, pozdry 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Langista napisał(a):

Błędy z modułu komfortu odczytywałeś?

Odpalę kompa za niedługo to wrzucę i może wtedy coś pomożecie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu wrzucam zdjęcie z błędami z modułu komfortu, jest 5 błędów, po wykasowaniu nie ma . Ale po paru dniach towarzystwo powraca ?

IMG20221218150419.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od przejrzenia kabli w przelotkach drzwi, czy nie są przerwane. Potem zajrzyj pod wykładzinę i zobacz, czy moduł komfortu nie pływa w wodzie, da się to zrobić bez demontażu fotela, trzeba go maksymalnie dźwignąć i odjechać nim do tyłu, potem demontujesz dolną część przedniego słupka oraz osłonę progu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Langista napisał(a):

Zacznij od przejrzenia kabli w przelotkach drzwi, czy nie są przerwane. Potem zajrzyj pod wykładzinę i zobacz, czy moduł komfortu nie pływa w wodzie, da się to zrobić bez demontażu fotela, trzeba go maksymalnie dźwignąć i odjechać nim do tyłu, potem demontujesz dolną część przedniego słupka oraz osłonę progu.

Ok dziękuje za zainteresowanie tematem i cenne porady . Zajme się tym jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem moduł i jest ok, suchutki - wygląda jak nowy. Przewody w drzwiach też ok. 

To co zauważyłem to że jak nie chce otworzyć z pilota ale coś można powiedzieć komunikuje się bo zapala się podświetlenie trójkąta ostrzegawczego. Nie wiem czy to coś wnosi to tematu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł suchy a jak w środku? Często z zewnątrz jest czysty i suchy a w środku poprzepalane układy od wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, robson_s napisał(a):

Jak się nie chce otworzyć sprawdź w blokach pomiarowych czy widzi pilota.

Tak ,jak sprawdzam pilotami mam 2 to widz obydwa jak naciskam guziki. Ale raz łapie i zamyka a za chwilę nie .

 

 I cały czas nawet po wykasowaniu , jak wyjdę i wejdę w blok z błędami jest 1331 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jano8504 napisał(a):

jak wyjdę i wejdę w blok z błędami jest 1331

Pokaż cały błąd z opisem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Langista napisał(a):

Czyli przelotka nie jest ok.

 

Tylne lewe drzwi sprawdziłem i przewody w tej harmonijce gumowej i są ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przod w tej gumowej osłonie wygląda tak. I teraz co z tym zrobić?? Popękana jest tylko izolacja - wystarczy zaizolować??

IMG20221220163743.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup zestaw naprawczy drzwi z przodu, to jedyne pewne rozwiązanie. Otulina pękła i kable zaczęły gnić w środku a pewnie któryś z nich i tak jest urwany. Trzeba targać boczek drzwi, wyciągnąć wiązkę i naprawiać zestawem, ewentualnie termokurczki i luty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...