Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z MMI 3G Basic, nie mogę wyjąć płyty CD Audio.


gatame

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.

Mam problem z moim odtwarzaczem DVD w MMI 3G basic - Audi a4b8 2014r.

Kupiłem sobie w prezencie płytę CD Audio i po włożeniu jej bezproblemowo do napędu, DVD jej nie rozpoznaje "napis unreadable'' i oczywiście nie można jej wyjąć, przycisk "eject" nie działa niezależnie jak długo się go przytrzymuje. W napędzie słychać że cały czas próbuje ją odczytać, rozpędza płytę i ją zwalnia i tak w kółko.

Dodam, że wcześniej była tam płyta DVD z nawigacją która działała. Przegrałem ją na kartę SD a później przez odblokowanie przycisku "eject" w VCDS udało mi się bez problemu wyciągnąć.

 

W tej chwili logując się VCDS nie ma żadnych błędów, ale nie mogę wejść w sterownik F5 żeby sprawdzić czy przycisk dalej nie jest zablokowany( wyskakuje po jakimś czasie błąd komunikacji).

W zielonym menu nic nie było ruszane. Test połączeń optycznych - wszystko OK. Poza tym wszystko inne działa (radio, nav, muzyka z SD i port input).

 

Wersja softu:

BNav_EU_P0257_D1

 

Jakieś pomysły?

To jakiś błąd softu czy o co chodzi? Może napęd wszedł tryb aktualizacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, gatame napisał(a):

Witam Wszystkich.

Mam problem z moim odtwarzaczem DVD w MMI 3G basic - Audi a4b8 2014r.

Kupiłem sobie w prezencie płytę CD Audio i po włożeniu jej bezproblemowo do napędu, DVD jej nie rozpoznaje "napis unreadable'' i oczywiście nie można jej wyjąć, przycisk "eject" nie działa niezależnie jak długo się go przytrzymuje. W napędzie słychać że cały czas próbuje ją odczytać, rozpędza płytę i ją zwalnia i tak w kółko.

Dodam, że wcześniej była tam płyta DVD z nawigacją która działała. Przegrałem ją na kartę SD a później przez odblokowanie przycisku "eject" w VCDS udało mi się bez problemu wyciągnąć.

 

W tej chwili logując się VCDS nie ma żadnych błędów, ale nie mogę wejść w sterownik F5 żeby sprawdzić czy przycisk dalej nie jest zablokowany( wyskakuje po jakimś czasie błąd komunikacji).

W zielonym menu nic nie było ruszane. Test połączeń optycznych - wszystko OK. Poza tym wszystko inne działa (radio, nav, muzyka z SD i port input).

 

Wersja softu:

BNav_EU_P0257_D1

 

Jakieś pomysły?

To jakiś błąd softu czy o co chodzi? Może napęd wszedł tryb aktualizacji?

To jest napęd do map a nie CD z muzyką, od tego jest zmieniarka w schowku. 

Soft nie ma nic do tego, widocznie zepsuł się lub zawiesił napęd. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, H4mm3R napisał(a):

To jest napęd do map a nie CD z muzyką, od tego jest zmieniarka w schowku. 

Soft nie ma nic do tego, widocznie zepsuł się lub zawiesił napęd. 

 

 

Byłem pewien że że ten napęd też odczytuje płyty CD??. Ta wersja MMI zmieniarki nie posiada, widocznie do muzyki tylko MP3 na karcie SD.

Czyli w tej chwili napęd szuka płyty DVD z nawigacją i dlatego tak mieli płytę że się zawiesił że nie można jej wyciągnąć.

Czy w zielonym menu nie ma funkcji żeby nie szukał tej płyty z nawigacją? Może wtedy się odblokuje i wypluje płytę.?

 

Myślę że w ostateczności będzie trzeba wyciągnąć napęd, rozebrać go i podmienić płytę na nawigację. Co o tym sądzicie?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, H4mm3R napisał(a):

Mapę możesz wrzucić  na kartę SD

Wiem, zrobiłem to już wcześniej i dlatego miałem wolny napęd. Coś pokusiło mnie żeby włożyć tam płytę CD jak małe dziecko pieniążka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...