Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki akumulator A4B5 1,9 tdi


Dreger

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy zostawiłem w samochodzie zapalpne światło przed sylwestrem i przez kilka dni wyładował się kompletnie akumulator. Podłączyłem prostownik ale nawet nie chce zaskoczyć .

W standardzie jest akumulator do A4 B5 1,9 tdi  - 77 Ah i 760 A?

Czy Tuborg o parametrach 80 Ah i 760 A będzie ok? Ma szerokość 31 cm czyli tyle co mój obecny.

Te Tuborgi to Polskie są. Ktoś ma lub miał? jakie opinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akumulator jaki podałeś bedzie dobry ale nie wiem co ta za firma 

zasada jest taka ze aku laduje sie 2 razy przed i po zimie wtedy bedzie ci długo służył 

 

jak masz jakis inny aku to podłącz go do tego co sie rozładował i dopiero prostownik tak zeby zauważył moze go wskrzesisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. No szkoda tego mojego bo to jeszcze stara szkoła akumulatorów. Czyli podłączyć najpier na kablach do innego auta i dopiero prostownik?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka stara szkoła? To ile on ma lat? Bo akumulatory nieśmiertelne nie są i jak ma 12 lat to najwyższy czas na niego. Jak masz możliwość dolania wody destylowanej to spróbuj jeszcze w ten sposób, ewentualnie jakiś serwis akumulatorów, który ma na stanie kwas akumulatorowy i będzie mógł go dolać, lepsze jak woda destylowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Ci się widocznie wydawało tylko, na moje nie warto go ratować bo w aucie on nie posłuży, chcesz to go sobie do domowego użytku zostaw ale ja kupił bym już nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto kupiłem w 2012 i nie wymieniłem akumlatora. tak więc ma ponad 13 lat minimum.  zawsze działał odpalał nawet jak stał dłużej. I nigdy go nie ładowałem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to brawo, możliwe że wytrzymał by dłużej gdybyś raz na rok go wrzucił na prostownik. Pewnie jest zakwaszony na maksa, chcesz to podjedź z nim do serwisu, który ma tester akumulatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...