Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujnik deszczu, automatyczne wycieraczki


Bartek315

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

To są klony, czyli kopie pirackie. Nie polecam i nie propaguje piractwa. 

Dobrze,  narazie wstrzymam się z kupnem tego.  Podjadę do kogoś kto zrobi autoscan i może uda się od razu uruchomić tą funkcję automatycznych wycieraczek. Dziękuję,  za pomoc.  Gdy będę wiedział już wszystko to opiszę to pod tym postem 

 

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz miał autoscan to go tutaj wrzuć. Zerkniemy w czym problem może leżeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

Jak będziesz miał autoscan to go tutaj wrzuć. Zerkniemy w czym problem może leżeć.

Ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą zerknij w rogu na datę produkcji przedniej szyby. Być może była wymieniana i ktoś coś spaprał przy montażu czujnika deszczu i światła, co może być jedną z przyczyn niedziałającego czujnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Swoją drogą zerknij w rogu na datę produkcji przedniej szyby. Być może była wymieniana i ktoś coś spaprał przy montażu czujnika deszczu i światła, co może być jedną z przyczyn niedziałającego czujnika. 

Dobra rada. Jutro to sprawdzę. Dodam jeszcze,  że gdy manetka od wycieraczki jest w trybie auto i włącze bieg wsteczny to automatycznie uruchamia się tylna wycieraczka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim. Wiem, że minęło dużo czasu odkąd zacząłem temat. Dopiero dziś zrobiłem auto scan. Wrzucam go tu i proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu z czujnikiem deszczu 

Log.txt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

Kupiłeś klona, który nie jest kompatybilny.

Nie kupiłem,  a byłem u znajomego który ma to od niedawna. Prawda, nie jest to oryginalny kabel. Czyli mam rozumieć,  że z tego auto scanu nie ma możliwości odczytania błędu przez który czujnik deszczu nie pracuje prawidłowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest niekompatybilny bo nie łączy się ze wszystkimi sterownikami (tj.29,39,46).

Jeżeli byłby zapisany błąd, to powinien być zapisany w sterowniku 09 ale nic tam nie ma. Dziwią mnie tylko 2  kodowania w sterowniku 09 dotyczące czujnika deszczu/zmierzchu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Jest niekompatybilny bo nie łączy się ze wszystkimi sterownikami (tj.29,39,46).

Jeżeli byłby zapisany błąd, to powinien być zapisany w sterowniku 09 ale nic tam nie ma. Dziwią mnie tylko 2  kodowania w sterowniku 09 dotyczące czujnika deszczu/zmierzchu.

 

Jestem w tym kompletnie zielony. Mam rozumieć,  że dalej nic nie wynika czy problem jest po stronie kodowania czujnika deszczu, czy problem leży w samym czujniku (może jest jakoś mechanicznie uszkodzony). Dodam jeszcze,  że szyba czołowa była wynieniania na inną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być kilka przyczyn, uszkodzenie czujnika (powodowało by to raczej zapisanie błędu). Złe kodowanie, ale samo z siebie raczej się nie przestawia, więc jeżeli nikt ta. nic nie grzebał (czego nie jestem pewien bo 2 kodowania mnie dziwią), to raczej powinny być ok.

Wymiana szyby, a raczej zastosowanie niepoprawnie lub niewłaściwego żelu pod czujnik też może być jedną z przyczyn.

Zawartość dodana 4 minuty później

Tutaj opisałem jak sprawdzić, czy czujnik jest zasilany.

https://a4-klub.pl/topic/485450-czujnik-deszczu-problem-po-wymianie-szyby/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Może być kilka przyczyn, uszkodzenie czujnika (powodowało by to raczej zapisanie błędu). Złe kodowanie, ale samo z siebie raczej się nie przestawia, więc jeżeli nikt ta. nic nie grzebał (czego nie jestem pewien bo 2 kodowania mnie dziwią), to raczej powinny być ok.

Wymiana szyby, a raczej zastosowanie niepoprawnie lub niewłaściwego żelu pod czujnik też może być jedną z przyczyn.

Zawartość dodana 4 minuty później

Tutaj opisałem jak sprawdzić, czy czujnik jest zasilany.

https://a4-klub.pl/topic/485450-czujnik-deszczu-problem-po-wymianie-szyby/

Byłem, zrobiłem wszystko według instrukcji. Niestety u mnie nie ma tych czerwonych punktów. Po włączeniu wycieraczek w pozyjce auto od razu się załączają. Próbowałem na wszystkich trybach i nic nie świeci. Próby ruszania lusterkiem też nie skutkują 

20231022_130950.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

Wygląda jakby czujnik nie był aktywny.

To wina bardziej kodowań czy mechaniczna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim telefonem robiłeś zdjęcia?

Może być wina kodowań (2 uważam za dziwne, muszę je sprawdzić później).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Muskel1 napisał(a):

Jakim telefonem robiłeś zdjęcia?

Może być wina kodowań (2 uważam za dziwne, muszę je sprawdzić później).

Samsung,  może się mylę ale sprawdzałem pilot od tv pod aparatem i było widać jak dioda świeci. Jeszcze tak jak na początku postu wspaniałemu w MMI nie ma możliwości włączenia czujnika wycieraczek (dla mnie to jest dziwne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsungiem powinno być widać podczerwone diody (tak jak w pilocie).

52 minuty temu, Bartek315 napisał(a):

Jeszcze tak jak na początku postu wspaniałemu w MMI nie ma możliwości włączenia czujnika wycieraczek

Dlatego podejrzewam, że może być coś z kodowaniami. Mam 2 kodowania u Ciebie, którę muszę później sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Samsungiem powinno być widać podczerwone diody (tak jak w pilocie).

Dlatego podejrzewam, że może być coś z kodowaniami. Mam 2 kodowania u Ciebie, którę muszę później sprawdzić.

Ok, czekam na informacje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zmienić 2 kodowania.

Pierwsze kodowanie wchodzisz w sterownik 09 i wybierasz z zakładki czujnik zmierzchu/deszczu czyli G397 RLFSS. Po wejściu w czujnik wchodzisz w bajt 0 i odznaczasz bit 6. Wartość HEX musi być wtedy 02 a nie 42.

Drugue kodowanie też w sterowniku 09 ale wybierasz z zakładnki sterownik BCM1.

W sterowniku BCM1 wybierasz bajt 17 i bit 0-2 wybierasz z zakładki "03 rls_fs_config, rls_fs." - czyli wartość HEX powinna być 0B a nie jak u Ciebie 0C. 

Jeżeli nie będziesz miał zakładki oraz opisanych bitów w bajcie 17, to musisz zaznaczyć bit 0 i bit 1 oraz odznaczyć bit 2 (całkiem możliwe, że nie będzie opisów jak będziesz używał klona).

 

Po tych kodowaniach powinny zaświecić diody podczerwieni przy czujniku deszczu/zmierzchu oraz pojawić się opcja czujnika deszczu w MMI, którą musisz w MMI zaznaczyć.

 

20231022_151921.jpg

20231022_152047.jpg

20231022_152518.jpg

20231022_152557.jpg

20231022_152753.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...